Glenn Hughes ma żal do Deep Purple: Już nigdy się do nich nie odezwę

/ 19 czerwca, 2024
fot. Alberto Cabello


Glenn Hughes przyznał, że jego relacje z Deep Purple, a szczególnie z Ianem Gillanem, Rogerem Gloverem i Ianem Paice’em, nie mają szans na poprawę.


Glenn Hughes pełnił rolę basisty i wokalisty Deep Purple w latach 1973-1976 nagrywając z nimi trzy albumy studyjne, w tym ceniony przez fanów „Burn” z 1974 roku.

W niedawnym wywiadzie dla „Guitar Interactive” Glenn przyznał jednak, że dziś jego relacje z Deep Purple, a szczególnie z Ianem Gillanem, Rogerem Gloverem oraz Ianem Paice’em są bardzo złe. Miał się o tym przekonać, gdy Deep Purple został w 2016 roku włączony do Rock’n’Roll Hall Of Fame. Choć Hughes został zaproszony na imprezę, nie ma z niej dobrych wspomnień:

Już nigdy się do nich nie odezwę, bo byli wobec mnie grubiańscy. Zarówno Roger, Ian i Gillan byli grubiańscy wobec mnie i Davida Coverdale’a (który w tym samym czasie pełnił rolę wokalisty Deep Purple – red.). Bardzo mnie to zraniło. Ale miałem to gdzieś, bo wiedziałem, że są grubiańscy. Byłem tam jedynym trzeźwym człowiekiem. Gillan był nieuprzejmy dla mnie na scenie, gdy przyjmował nagrodę. Chciałem mu pogratulować, a on spojrzał na mnie, jakby mnie nie było. Facet ma ze mną problem i tyle. Żal mi go. Było mi przykro z powodu jego żony (która zmarła w 2022 roku – red.), próbowałem się z nim skontaktować, ale nie chciał mnie znać. Przez ostatnie 40 lat próbowałem z nim nawiązać jakąś przyjaźń, ale ja i David Coverdale nie istniejemy dla niego. Życzę mu jak najlepiej, ale szkoda mi czasu na jego zachowanie.

Zespół Deep Purple opublikował teledysk do drugiego singla z najnowszej płyty „=1”, która ukaże się 19 lipca tego roku.

W wersji podstawowej płyty „=1” znajdzie się 13 utworów. Ukaże się też wersja z bonusową płytą DVD, a także na winylu i kasecie. Będzie to pierwszy album Deep Purple nagrany po odejściu Steve’a Morse’a z Simonem McBride’em w roli gitarzysty. Całość wyprodukował legendarny producent Bob Ezrin.

17 października Deep Purple wystąpi w katowickim Spodku w ramach trasy „1 More Time Tour”.

Wszystko o Deep Purple znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi, dostępnym online.

DEEP PURPLE WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także