Pantera oddała hołd legendzie metalu i swoim bohaterom. Zobacz wspaniałą serię zdjęć [FOTO]

/ 19 czerwca, 2024
fot. Bartek Koziczyński


Członkowie Pantery nie zapomnieli o swoich bohaterach i legendach metalu. Zobacz ich galerię zdjęć.


Pantera ruszyła w pierwszą od ponad 20 lat trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. W trakcie przystanku w Birmingham członkowie zespołu udali się na most, na którym stoi poświęcona Black Sabbath ławeczka.

Legendarny dla heavy metalu zespół Black Sabbath wywodzi się właśnie z Birmingham i miasto to postanowiło uhonorować czterech oryginalnych członków zespołu ławką z ich podobiznami.

Członkowie Pantery napisali:

Nie mogliśmy w Birmingham nie odwiedzić mostu Black Sabbath!

Poniżej możesz obejrzeć zdjęcia, jakie Pantera zrobiła sobie na ławce.

Zespół Pantera powrócił w nowym składzie na scenę już ponad rok temu. Od tej pory dał blisko sto koncertów (zobacz naszą relację z koncertu w Polsce) i nadal koncertuje. W reaktywowanym składzie Pantery obok wokalisty Philipa Anselmo i basisty Rexa Browna, znaleźli się gitarzysta Zakk Wylde i perkusista Charlie Benante.

Głównym celem istnienia reaktywowanej Pantery jest upamiętnienie nieżyjących braci Abbott oraz danie szansy młodszej publiczności zobaczenia zespołu na żywo, dlatego nie ma mowy o nowym albumie studyjnym. Jest jednak szansa, że Pantera wyda płytę koncertową.

W wywiadzie dla „The Vinyl Guide Podcast” Charlie Benante powiedział:

Tak, rozmawialiśmy o tym. Zobaczymy. Dużo nagrywamy, wszystko więc sprowadza się do tego, żeby poświęcić czas na przesłuchanie taśm i sprawdzenie, które koncerty były dobre, albo dobranie utworów z różnych koncertów i ułożenie z nich płyty koncertowej. Chętnie bym to zrobił.

Pantera ma na koncie dwa albumy studyjne: „Official Live: 101 Proof” z 1997 roku oraz retrospektywny „Far Beyond Bootleg: Live from Donington ’94” z 2014.

KOMENTARZE

Przeczytaj także