Glenn Hughes wspomina spotkanie z 10-letnim Larsem Ulrichem

/ 19 lutego, 2021


Do pierwszego spotkania dwóch gwiazd rocka doszło, kiedy jedna z nich mogła jedynie marzyć o występowaniu na scenie.


Glenn Hughes wspomniał niedawno swoje pierwsze spotkanie z Larsem Ulrichem. Były basista Deep Purple spotkał przyszłego perkusistę Metalliki, kiedy ten był jeszcze dzieckiem.

W wywiadzie dla „Kiki Classic Rock” Hughes wspomina:

Mój pierwszy koncert z Deep Purple miał miejsce w grudniu 1973 roku w Kopenhadze. Pamiętam dokładnie, że przed koncertem, przed hotelem stało około 50 fanów. Ujrzałem małego chłopca, musiał mieć z 12 albo 13 lat (w rzeczywistości 10 – red.) z ojcem. Chłopak miał oczy przylepione do szyby. Wyszedłem z nim porozmawiać i był to Lars Ulrich. Pamięta to! Napisał przedmowę do mojej książki. Lars jest moim przyjacielem, rozmawialiśmy o tym spotkaniu. Nigdy tego nie zapomnę, wyraźnie pamiętam to spotkanie. To niesamowite.

Lars Ulrich wielokrotnie opowiadał, że kiedy zobaczył koncert Deep Purple w 1973 roku sam postanowił, że chce grać w zespole. Osiem lat później wraz z Jamesem Hetfieldem założył zespół Metallica.

Więcej o Metallice znajdziecie w naszym Wydaniu Specjalnym, teraz dostępnym także w pakiecie z czterema innymi Wydaniami.

5X WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

fot. Alberto Cabello

KOMENTARZE

Przeczytaj także