Glenn Hughes zagra w Polsce przeboje Deep Purple

/ 25 czerwca, 2018

Glenn Hughes, były basista i wokalista Deep Purple, znany milionom jako„Głos rocka” jak ogłosiło Rock and Roll Hall of Fame, a także obecny członek supergrupy Black Country Communion, ogłosił, że wykona materiał Deep Purple w ramach trasy „Glenn Hughes Performs Classic Deep Purple Live” na przełomie 2018 i 2019 roku.

Deep Purple w Polsce. Ogłoszono support

Artysta w czasie wspomnianej trasy przyjedzie również do Polski – zagra 29 października w stołecznym klubie Progresja Music Zone.

Plakat promujący ten koncert:

Oczywiście Glenn zagra na gitarze basowej i zaśpiewa, ale w zespole usłyszymy również: gitarzystę Sorena Andersona, Jespera Bo Hansena na klawiszach i nowego w projekcie perkusistę Fera Escobedo.

„Glenn Hughes Performs Classic Deep Purple Live” to pierwszy raz, kiedy Glenn wykona show wyłącznie z materiału Deep Purple od czasu jego ostatniego występu z zespołem w Liverpool Empire 15 marca 1976 roku. Hughes bez dwóch zdań zrobił zawrotną karierę po Purplach i nie chodzi tu o nostalgię, Glenn po prostu uważa, że ​​nadszedł czas, by uznać i złożyć hołd swojej przeszłości, muzycznej spuściźnie i, co najważniejsze, jednemu z najbardziej uznanych, wpływowych i odnoszących sukcesy zespołów rockowych.

Nadal mogę śpiewać piosenki, pod niektórymi względami nawet lepiej niż śpiewałam w latach 70. Wciąż mogę wykonywać je z tą samą energią, która była wtedy na scenie. Czuję, że nadszedł właściwy czas. Fajnie jest wrócić do charakteru moich dni z Purple. Patrzę wstecz na moje życie i chcę pamiętać dobre rzeczy. Jestem niesamowicie podekscytowany wykonaniem tych piosenek, ponieważ pomogły one zdefiniować ten gatunek. Mogę was zapewnić, że nowy show rozwali wasz umysł

– mówi Glenn Hughes.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także