Glenn Tipton pojawi się na nowym albumie Judas Priest

/ 16 listopada, 2022


Trwają prace nad nowym albumem Judas Priest. Zaangażowany w nie jest Glenn Tipton.


Glenn Tipton, u którego zdiagnozowano chorobę Parkinsona musiał zrezygnować z regularnego występowania z Judas Priest. Jednak czasami pojawia się na koncertach grupy i jest zaangażowany w prace nad nowym albumem.

W wywiadzie dla „Metal Rules” gitarzysta Richie Faulkner zapytany, czy na nowym albumie Judas Priest usłyszymy gitarę Tiptona odparł:

Tak. Chyba jeszcze nie nagrał swoich partii, ale zdecydowanie zaangażowany był w ich komponowanie. Oczywiście mamy świadomość trudności związanych z Parkinsonem, jeśli więc nie byłby w stanie zagrać danego dnia tych partii, podzieliłby się ze mną swoimi uwagami, a ja byłbym jego… podzieliłby się swoimi partiami przeze mnie.

Rob Halford niedawno powiedział, że nagrania nowego albumu Judas Priest są na ukończeniu:

Proces kompozycyjny jest zamknięty, większość nagrań też jest gotowa. Pozostało mi jeszcze nagranie wokali. Generalnie już prawie skończyliśmy.

Wokalista powiedział też, jak prezentują się najbliższe plany grupy:

18 grudnia skończymy świętować 50-lecie w Sao Paulo i to będzie na tyle w tym roku. W przyszłym roku ruszamy w trasę z naszym dobrym przyjacielem Ozzym po Europie, a potem jeszcze zagramy parę koncertów w Europie. Potem będziemy mieli przerwę. I zaczniemy planować wydanie nowego albumu Judas Priest.

KOMENTARZE

Przeczytaj także