Gorillaz. Nowy album już w przyszłym roku

/ 20 grudnia, 2017

Chociaż ostatni album zespołu Gorillaz ukazał się kilka miesięcy temu, Damon Albarn oraz Jamie Hewlett nie próżnują i pracują nad kolejnym studyjnym krążkiem. Bardzo możliwe, że pojawi się on już w przyszłym roku.  

The Jesus And Mary Chain w Polsce

Hewlett w jednym z wywiadów potwierdził, że następna płyta niebawem ukaże się na rynku:

Pracujemy nad nową płytą Gorillaz, którą wydamy w przyszłym roku. Tym razem od razu przechodzimy z jednego do drugiego krążka, bez żadnej przerwy. Zazwyczaj robimy sobie, dobrą, pięcioletnią przerwę, ale teraz zdecydowaliśmy inaczej: „Wiesz co? Kontynuujmy to…", ponieważ mamy pomysły na kilka kolejnych albumów. Jeden pewnie ukaże się w przyszłym roku, a następny może rok później.  

W tym samym wywiadzie dodał ponadto:

Pracuje obecnie nad nowym stylem [wizualnym] dla następnej płyty. To dla mnie, samo w sobie, jest dosyć ekscytujące, ponieważ mówisz: „W porządku, zrobiłem to. Jak mam dokonać tego następnym razem i jak mogę to wszystko zmienić?”. 

Wiadomo także, że zespół Gorillaz będzie jedną z gwiazd przyszłorocznej edycji festiwalu Open’er, który odbędzie się w Gdyni – grupa wystąpi w piątek, 6 lipca. W tym roku formacja również odwiedziła nasz kraj – 14 czerwca zagrali w Nowym Teatrze w Warszawie przy a 16 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Gorillaz to wirtualny zespół stworzony przez Damona Albarna (lidera Blur) oraz rysownika Jamiego Hewletta w 1998 roku. W swojej twórczości mieszają rock, hip-hop z m.in. elektroniką. Zadebiutowali krążkiem „Gorillaz” (z wielkim hitem „Clint Eastwood”), który na rynku ukazał się w 2001. Do tej pory wydali pięć studyjnych krążków – oprócz debiutanckiego, były to: „Demon Days” (2005), „Plastic Beach” (2010), „The Fall” (2010) oraz tegoroczny „Humanz”. Największy sukces komercyjny odniósł album „Demon Days”, który pokrył się pięciokrotną platyną w Wielkiej Brytanii oraz dwukrotną platyną w Stanach Zjednoczonych. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także