Jon Bon Jovi o Hall Of Fame: Ostatnia wspaniała rzecz

/ 20 grudnia, 2017

Chociaż zespołowi Bon Jovi prawo do włączenia do rockandrollowego salonu sław przysługuje od 2008 roku, dopiero w 2018 roku ta amerykańska formacja doczeka tego zaszczytu.

Rob Halford ujawnił treść listu od Hall Of Fame

Niektóre gwiazdy rocka podchodzą do Rock And Roll Hall Of Fame nieufnie, innym – jak Radiohead – jest ono najwyraźniej obojętne. Jon Bon Jovi czuje się jednak zaszczycony, że jego zespół zostanie 14 kwietnia 2018 roku włączony do rockandrollowego salonu sław. W rozmowie „The Pulse Of Radio” wokalista przyznał:

Myślę, że jest to ostatnia wspaniała rzecz na liście moich marzeń. Czuję, że jakoś podsumowuje moją karierę. No bo, co po tym mogę jeszcze osiągnąć? Na tym etapie chcę dawać z siebie wszystko. Zawsze powtarzałem, że nigdy nie będę udawał kogoś, kim nie jestem. Nie będę „grubym” Elvisem. Jeśli nie będę potrafił działać na określonym poziomie, będzie po mnie. Ta galeria sław jest więc zwieńczeniem. Ale tak długo jak będę to w stanie robić i pozwoli mi zdrowie, z radością będę występował.

Rock and Roll Hall of Fame – kto dołączy?

W grudniu oficjalnie ogłoszono, że w przyszłym roku do Rock and Roll Hall of Fame dołączą następujący wykonawcy:

  • Bon Jovi
  • Dire Straits
  • The Moody Blues
  • The Cars
  • Nina Simone

Ceremonia wprowadzenia odbędzie się 14 kwietnia 2018 roku w Public Hall w Cleveland.

Rock And Roll Hall Of Fame odbywa się corocznie od 1986 roku. W pierwszym roku działalności do Galerii wprowadzono między innymi takie sławy, jak Chuck Berry, James Brown, Ray Charles, Buddy Holly, Elvis Presley i Jerry Lee Lewis. Nominacje wybierane są na podstawie głosowania około 900 ekspertów od muzyki rockowej, złożonych z m.in. artystów, przedstawicieli branży muzycznej czy dziennikarzy. Włączani są artyści, którzy uzyskają ponad 50% głosów.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także