Great September Festival. Julia Wieniawa, Kamil Hussein i Martin Lange kolejnymi gwiazdami imprezy

/ 19 maja, 2022

Great September Festival doczekał się kolejnego wzmocnienia składu.


Największy showcase’owy festiwal w Polsce – Great September Festival – odbędzie się 15-17 września w Łodzi. Debiutanci, którzy wystąpią na wydarzeniu, mają szansę w kolejnym roku zapełnić największe sale koncertowe w Polsce. Oprócz tego w Łodzi zagrają najchętniej słuchani obecnie artyści i artystki.

Do line-upu dołączyli właśnie m.in. Julia Wieniawa, Kamil Hussein, Martin Lange, Atlvnta i wielu innych obiecujących wykonawców. Wszyscy wymienieni zostali na poniższym plakacie:

Do tej pory na festiwalu zostali ogłoszeni następujący artyści: Ralph Kaminski, bracia Kacperczyk, Szczyl, waluśkraksakryzys, Stanislavv, Ignacy, Rubens, Frank Leen, Ikarus Feel, Jakub Skorupa, Oysterboy, Michał Anioł, Heima i inni.

Tak organizatorzy podsumowują ideę festiwalu:

Dynamiczny rozwój polskiej sceny muzycznej został zakłócony przez pandemię i związane z nią obostrzenia. To jednak nie zabiło talentu, nie powstrzymało kreatywności, ale utrudniło dotarcie nowym artystom do ich potencjalnych odbiorców. Great September wychodzi temu naprzeciw, wypełniając lukę po poznańskim Spring Break. W Łodzi powstanie stacja przesiadkowa pomiędzy garażem czy piwnicą, w których rodzi się muzyka, a scenami takich festiwali jak katowicki OFF. Inicjatywa o pełnej nazwie Great September Showcase Festival & Conference łączyć będzie występy gwiazd z koncertami artystów, którzy czekają na odkrycie (i jako gwiazdy tu wrócą, za kilka lat…). Rozmowy kuluarowe i nieformalne spotkania towarzyszyć będą oficjalnej części konferencyjnej, z dyskusjami panelowymi i warsztatami poświęconymi najważniejszym wyzwaniom gwałtownie zmieniającej się branży muzycznej.

Za festiwal odpowiadają Artur Rojek znany z OFF Festival oraz Łukasz Minta, twórca Spring Break.

KOMENTARZE

Przeczytaj także