Nergal mówi, czym go zaskoczył Lars Ulrich na koncercie Behemotha

/ 19 maja, 2022


Jeden z ostatnich koncertów Behemotha w USA oglądał perkusista Metalliki. Jego wizyta była zaskoczeniem dla zespołu.


Kiedy Behemoth grał z zespołami Arch Enemy i Napalm Death w Berkley w połowie maja tego roku z wizytą zjawił się Lars Ulrich z Metalliki. Nergal przyznaje, że obecność Larsa go zaskoczyła, gdyż Metallica grała wówczas trasę po Ameryce Południowej.

W wywiadzie dla „Teraz RockaNergal mówi:

Byłem zaskoczony, bo dzień wcześniej pokazywał zdjęcia z Brazylii. Ale przyleciał razem z żoną tego samego dnia. Bardzo chciał się z nami spotkać. To bardzo miłe. Mam na koncie kilka sympatycznych spotkań z Larsem, ale to było najdłuższe.

Czy Ulrich skomentował koncert Behemotha? Nergal odpowiada:

Rozmawialiśmy o życiu, o poważnych, egzystencjalnych problemach a nie rock’n’rollu (śmiech). Fantastyczne jest to, że z taką legendą, która gdzieś po drodze stała się moim kumplem, wbiliśmy się od razu na egzystencjalne tematy i rozmawiamy, jakbyśmy znali się od dawna. Ale on jest takim człowiekiem: rozmawia z tobą z wielką atencją, patrzy ci w oczy, sprawia, że czujesz się ważny, słucha cię, rozumie. Z wielu ludzi, których poznałem to najbardziej przyjazny i socjalny człowiek. Bardzo go lubię i chyba z wzajemnością.

Nowy album Behemotha zatytułowany „Opvs Contra Natvram” ukaże się 16 września. Więcej na jego temat niedługo na łamach „Teraz Rocka”.


METALLICA „WYDANIE SPECJALNE” – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także