Green Day z klipem do „Revolution Radio”

/ 13 czerwca, 2017

Nowy teledysk jest sentymentalnym powrotem do przeszłości, gdyż zawiera fragmenty nagrań pochodzące z jednego z pierwszych koncertów w karierze Green Day. Dodatkowo wideo zostało wyreżyserowane przez członków zespołu.

Green Day. Bonusowe nagrania z „The Late Show” trafiły do sieci

Album „Revolution Radio” pojawił się w sprzedaży 7 października 2016 roku. Pierwszym utworem, który wypromował wydawnictwo był „Bang Bang”. Kolejno po nim światło dzienne ujrzały single „Revolution Radio” i „Still Breathing”.

Pomysł na utwór zakiełkował w głowie Billiego Joe Armstronga dwa lata przed rozpoczęciem nagrań materiału do nowego albumu. W tamtym okresie miał on okazję wziąć udział w proteście Black Lives Metter.

Skomentował to wydarzenie w następujący sposób:

Krzyczałem „ręce do góry, nie strzelać!”. Czułem się jakbym stanął po odpowiedniej stronie historii. Wielu starszych ludzi umiera i wartość generacji z lat 50. zaczyna się rozpadać. To, co wydarzyło się w latach 60., zaczyna się teraz ujawniać mocniej, niż kiedykolwiek przedtem.

Zespół aktualnie promuje swój nowy materiał na trasie koncertowej. Nadchodzące występy odbędą się między innymi we Włoszech, Austrii, Szwecji oraz Niemczech.

Green Day: „Revolution Radio”.

ag

KOMENTARZE

Przeczytaj także