Queens of the Stone Age. Tajemnicza zapowiedź nowej płyty

/ 13 czerwca, 2017

W jednej z rozmów, kilka tygodni temu, lider Queens of the Stone Age, zdradził, że pierwszego singla możemy spodziewać się jeszcze przed wyruszeniem zespołu w trasę koncertową po Australii, która rozpocznie się w lipcu. W ubiegłym tygodniu potwierdził to jeden z dziennikarzy radiowych. Teraz sami muzycy dają nam do zrozumienia, że nowy singiel (i album) już wkrótce ujrzy światło dzienne.

Metal Hammer Golden Gods. Znamy zwycięzców

Na stronie internetowej zespołu Queens of the Stone Age (czyli www.qotsa.com) możemy od dzisiaj zobaczyć stary, śnieżący telewizor. Można w nim zmieniać kanały, jednakże za każdym razem sygnał jest zakłócony. Na telewizorze dostrzeżemy również kilka napisów – „Reclaim Everything”, „Mumbo Jumbo”, „1976 Evil” oraz „Tutti Frutti”. Być może są to tytuły kompozycji, które znajdą się na nadchodzącej, siódmej już, płycie zespołu. 

W zeszłym tygodniu dziennikarz radiowy Chris Payne, który pracuje w stacji 104,1KRZQ, na swoim koncie na Twitterze, napisał, że właśnie odsłuchuje premierową kompozycję zespołu Queens of the Stone Age. Jak sam dodał: całość jest superseksowna oraz posiada fajny groove i słuchacze będą zaskoczeni. A sam Josh Homme, lider QOTSA, określił nowy album mianem „czarnej pantery wśród drzew, która nagle wyskakuje z ciemności”.

Poprzedni album Queens Of The Stone Age ukazał się w 2013 roku pod tytułem „…Like Clockwork”. Od tamtej pory lider zespołu, Josh Homme, zaangażowany był w nagrania płyty „Post Pop Depression” z Iggym Popem oraz „Joanne Lady Gagi, na której jest współtwórcą utworu „Diamond Heart” i zagrał na gitarze w kilku innych. Troy Van Leeuwen udzielał się w projekcie Gone Is Gone, który na początku 2017 roku wydał album „Echolocation”.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także