Greg Puciato: Polska to jedno z moich ulubionych miejsc na świecie

/ 29 czerwca, 2022
fot. Robert Filipowski


Greg Puciato wystąpił razem z Jerrym Cantrellem w warszawskiej Proximie. Wokalista lubi wracać do naszego kraju.


Greg Puciato, który aktualnie śpiewa w zespole Jerry’ego Cantrella z Alice In Chains wcześniej odwiedzał Polskę wielokrotnie jako członek The Dillinger Escape Plan oraz The Black Queen. I choć nie wszystkie jego wspomnienia są dobre (w 2017 roku w drodze z Warszawy do Krakowa autokar Dillinger Escape Plan uległ wypadkowi) wokalista lubi do nas wracać.

Greg Puciato, który już 1 lipca wyda solowy album „Mirrorcell” w wywiadzie dla „Teraz Rocka” powiedział:

Polska to jedno z moich ulubionych miejsc na świecie. Nawet pomimo wypadku, nie mam żadnych złych uczuć wobec Polski. Dziadek ze strony ojca był z Polski. Natomiast babcia ze strony ojca jest z Białorusi. Tyle wiem. Nie zagłębiałem się w przeszłość mojej rodziny, bo trudno dotrzeć do źródeł. Lubię pierogi. Warszawa i Kraków są piękne. Chciałbym kiedyś przyjechać do Polski pozwiedzać, ale na trasie jest to niemożliwe. Mam nadzieję wrócić do Polski także z solowym materiałem. Może pod koniec tego roku albo na początku przyszłego. Koncert The Black Queen w Warszawie w 2018 roku był jednym z moich ulubionych koncertów trasy. Z The Black Queen też wrócimy. Bez dwóch zdań.

O znakomitym przyjęciu Jerry’ego Cantrella i jego zespołu w warszawskiej Proximie przeczytacie w „Teraz Rocku” za miesiąc, a w lipcowym numerze, który właśnie trafił do sprzedaży znajdziecie obszerny wywiad z Puciato, w którym opowiada między innymi o przyjaźni z gitarzystą Alice In Chains.

LIPCOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ w E-SKLEPIE

fot. Robert Filipowski

KOMENTARZE

Przeczytaj także