Grzegorz Ciechowski będzie miał swoją ulicę w Poznaniu

/ 26 stycznia, 2018

Na pomysł uczczenia Grzegorza Ciechowskiego w ten sposób wpadł jeden z radnych z ramienia PO, Grzegorz Jura. Propozycję wysunął w 2016 roku (15. rocznicy śmierci artysty). Jak się okazało – uchwała w tej sprawie zyskała pozytywną opinię. 

Nergal wystąpi w grze komputerowej

W ostatni wtorek, 23 stycznia, wszyscy radni zagłosowali za przyjęciem tej uchwały. 

Nie jest to artysta związany z Poznaniem, ale odcisnął on takie piętno na polskiej muzyce, że ciężko mówić o jej historii bez Republiki i Grzegorza Ciechowskiego. Jesteśmy dużym miastem w Polsce i możemy upamiętniać artystów ogólnopolskich

– wyjaśniał poseł Grzegorza Jura w rozmowie z Onet.pl.

Z kolei przed wspomnianym głosowaniem Mateusz Rozmiarek, poseł PiSu, przypomniał że ostatni koncert Republiki z Grzegorzem Ciechowskim odbył się właśnie w Poznaniu. 

Imię lidera Republiki otrzyma ulica Milczańska (osiedle Łacina). Warto też dodać, że w pobliżu znajdują się również inne ulicy, którym patronują znani rodzimi artyści – Czesław Niemen czy Anna Jantar. 

Grzegorz Ciechowski, który przyszedł na świat 29 sierpnia 1957 roku w Tczewie, był liderem oraz wokalistą Republiki, jednego z najważniejszych i najpopularniejszych polskich zespołów w historii, a także poetą, kompozytorem i producentem, który współpracował m.in. z Justyną Steczkowską oraz Kasią Kowalską. Ponadto stał na czele swoich własnych, muzycznych projektów – Obywatel G.C. oraz Grzegorz z CiechowaCiechowski zmarł 22 grudnia 2001 roku w Warszawie w wieku 44 lat. Przyczyną jego śmierci był tętniak serca. 

szy I fot: grzegorzeciechowski.pl

KOMENTARZE

Przeczytaj także