Guns N' Roses powraca na scenę

/ 5 kwietnia, 2019

Na początku grudnia 2018 roku zakończyła się, trwająca od połowy 2016 roku trasa „Not In This Lifetime” Guns N’ Roses, która okazała się jedną z najbardziej dochodowych w historii rocka. Zespół niebawem powróci na scenę.

Guns N' Roses to zespół jednej płyty?

Zespół Guns N’ Roses został ogłoszony jedną z gwiazd tegorocznej edycji Louder Than Life Festival, który odbędzie się Louisville w dniach 27-29 września 2019. Chociaż jeszcze nic nie wiemy o dalszych planach grupy, można spodziewać się, że nie będzie to jedyny koncert zespołu w tym roku.

Czy jest szansa, że jesienią usłyszymy nowe nagrania Guns N’ Roses? Tutaj sprawa nie jest jasna. Członkowie grupy dają do zrozumienia, że pracują nad nowym wydawnictwem, jednak nie chcą zdradzić żadnych szczegółów. Niedawno basista Duff McKagan w wywiadzie dla „The Rich Ellen Show” powiedział:

Czy mogę powiedzieć coś nowego na temat płyty? Nie. Ale powiem, że wszystko toczy się bardzo pozytywnie. Ludzie to interesuje, co doskonale rozumiem. Ale podoba mi się aura tajemniczości tego zespołu, dlatego dochowam tajemnicy. Ale sprawy układają się bardzo pozytywnie… wręcz znakomicie.

Nie tak dawno temu w wywiadzie dla „Trunk Nation” Duff McKagan przyznał, że nowa płyta Guns N’ Roses może ukazać się już wkrótce:

Słyszałem parę nowych kawałków i trochę jamowaliśmy. Dla Guns N’ Roses to kolejny krok. Axl napisał parę wspaniałych piosenek. Jestem podekscytowany tą perspektywą.

Na pytanie jak duża jest szansa na nowy album, Duff odparł:

Bardzo duża. Ale najzabawniejsze jest to, że nie dyskutujemy o tym. Stanie się, co ma się stać. W tym zespole nigdy nie mieliśmy rozpisanego planu działania.

%%REKLAMA%%

Tymczasem Duff McKagan przygotowuje się do wydania solowej płyty. Album „Tenderness” ukaże się 31 maja 2019 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także