Guns N' Roses. Setki tysięcy biletów, miliony na koncie

/ 2 lutego, 2017

Serwis Billboard Boxscore pokusił się o podsumowanie trasy koncertowej zespołu Guns N’ Roses, która odbyła się pod koniec ubiegłego roku w Ameryce Południowej. Grająca częściowo w najmocniejszym składzie formacja przyciąga tłumy, a najlepiej świadczą o tym liczby zestawione w podsumowaniu. Na trzynaście koncertów sprzedano łącznie 565 tysięcy biletów, co dało zespołowi zysk w wysokości 56,5 miliona dolarów. Co prawda to wynik zaledwie w połowie tak dobry, jak ten uzyskany w wakacje ubiegłego roku w Ameryce Północnej, ale wówczas Guns N’ Roses zagrało znacznie więcej koncertów.

Guns N’ Roses w Polsce. Informacje o biletach

Podczas koncertowania w Ameryce Południowej, zespół największą publikę zebrał podczas dwóch koncertów w Buenos Aires (105 tysięcy sprzedanych biletów), niemalże tak samo dobrze było podczas weekendu w brazylijskim São Paulo (ponad 93 tysiące biletów), trzeci natomiast okazał się koncert w chilijskim Santiago (62 tysiące sprzedanych wejściówek).

Guns N' Roses – „Live And Let Die”:

Na podbój Europy

Już teraz można założyć, że zbliżająca się trasa koncertowa po Starym Kontynencie również będzie ogromnym sukcesem marketingowym muzyków z Guns N’ Roses. Zespół, w którego skład wchodzą między innymi Axl Rose, Slash i Duff McKagan, przyjedzie również do naszego kraju – słynna formacja zagra 20 czerwca na gdańskim stadionie Energa.

Podczas pobytu w Europie Guns N’ Roses zagra 19 koncertów, które rozpoczną się 27 maja w Dublinie. Później zespół pojawi się chociażby w Lizbonie, Madrycie, Monachium, Londynie, Sztokholmie, Pradze i Wiedniu, a wszystko zakończy się 15 lipca w Tel Avivie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Guns N’ Roses w obecnym składzie koncertować będzie do końca 2017 roku, ale – patrząc, jakim sukcesem jest trasa „Not In This Lifetime” – niewykluczone, że Slash i McKagan pozostaną w składzie na znacznie dłużej. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także