Luxtorpeda. Wiemy, kiedy Litza chce wydać nową płytę

/ 2 lutego, 2017

Luxtorpeda promuje płytę „Mywaswynas” koncertami, na których nowy album wykonywany jest w całości, ale Robert „Litza” Friedrich już myśli o kolejnym albumie. W rozmowie z „Teraz Rockiem” powiedział:

My już patrzymy w przyszłość i zapraszamy, żeby otworzyć się na dobre nowiny, na przykład takie, że Ziemia jest płaska. Na razie mamy dużo świeżych utworów z najnowszej płyty, jest co grać na koncertach. Natomiast fajnie, jakbym na 50. urodziny mógł mieć piąty album w ręku. A to jest już 15 kwietnia 2018 roku.

Luxtorpeda i Grzegorz Halama z teledyskiem do „Siódme”

W wywiadzie członkowie zespołu Luxtorpeda opowiadają także dlaczego postanowili wykonywać na żywo wszystkie utwory z „Mywaswynas” i dlaczego umieścili nowy album na portalach streamingowych, mimo że Litza nie jest przekonany do takiej formy dystrybucji muzyki.

Cały wywiad możecie przeczytać w lutowym numerze „Teraz Rock”, dostępnym w kioskach, naszym sklepie i w formie elektronicznej.

Luxtorpeda natomiast rusza dzisiaj w drugą część trasy, na której zagra album „Mywaswynas” w całości. Rozpocznie się ona w Lublinie i potrwa do 18 marca 2017 roku. Po koncertach zespół zamierza ograniczyć działalność medialną i skupić się na piątym albumie.

luxtorpeda trasa "Mywaswynas" 2017

Sukcesy Luxtorpedy

Zespół Luxtorpeda powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta „Litzy” Friedricha i był połączeniem fascynacji muzyków wykonujących cięższą odmianę rocka i metalu z głosem rapera Przemysława „Hansa” Frencela z zespołu Pięć Dwa. Pierwszy album Luxtorpedy ukazał się w 2011 roku i dotarł do 15. miejsca notowania OLiS. Dużą popularnością cieszył się pochodzący z niego utwór „Autystyczny”, który zebrał dużo nagród i wyróżnień (m. in. za najlepszy przebój i najlepszy teledysk roku 2011 w ankiecie Teraz Najlepsi „Teraz Rocka”). Kolejne dwie płyty – „Robaki” i „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki” – dotarły na sam szczyt zestawienia najchętniej kupowanych albumów w Polsce, a Luxtorpeda stała się jednym z najpopularniejszych, polskich zespołów koncertowych. Ostatnim wydawnictwem zespołu jest „Mywaswynas” z 2016 roku, z którego pochodzi teledysk „Silnalina”.

Luxtorpeda: „Silnalina”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także