Guns N’ Roses z dodatkową ochroną podczas koncertu w Irlandii

/ 24 maja, 2017

Koncert w irlandzkim mieście Meath odbędzie się w sobotę, 27 maja. Co ciekawe, dokładnie tego dnia minie 25 lat od ostatniego koncertu Guns N' Roses w tej miejscowości. 

Live Nation Polska: oświadczenie dot. planowanych imprez po zamachu w Manchesterze

Wszystkie bilety zostały wyprzedane, co oznacza, że koncert obejrzy około 83 tysiące osób. Prócz dużej ilości policjantów obstawiających obiektu, podczas tego wieczoru na miejscu pojawi się 1200 prywatnych ochroniarzy. Zapewniona jest również opieka medyczna – wokół obiektu organizatorzy mają w planach rozstawić kilka stanowisk pierwszej pomocy.

Rzecznik prasowy irlandzkiej policji oznajmił:

Zespół sprawujący kontrolę nad całym wydarzeniem posiada ponad 25-letnie doświadczenie. Wymagamy jednak, aby każdy fan uczestniczący w koncercie był w pełni świadomy reguł, które dotyczą tak wielkiej imprezy.

Regulamin dla wszystkich uczestników wydarzenia został opublikowany w internecie. Policja prosi również o współpracowanie z funkcjonariuszami oraz śledzenie i przestrzeganie wyświetlanych na bieżąco komunikatów. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu wszystkich zainteresowanych wydarzeniem.

Podczas koncertu główny zespół supportować będą: Royal Blood, Mark Lanegan oraz lokalna grupa Otherkin.

Znacznie większy nacisk na ochronę i bezpieczeństwo ma związek z wczorajszymi wydarzeniami, do których doszło podczas koncertu Ariany Grande w Manchesterze. Przypomnijmy, że z powodu samobójczego ataku zginęły co najmniej 22 osoby. 


Muzycy z Guns N' Roses przyjadą do naszego kraju 20 czerwca, wystąpią na gdańskim stadionie Energa w ramach „Not In This Lifetime Tour”. Jakiś czas temu organizatorzy ogłosili nazwy zespołów, które będą supportować Slasha i spółkę: Killing Joke oraz Virgin

Plakat Guns N' Roses w Polsce

ag

KOMENTARZE

Przeczytaj także