Guns N' Roses zarobili najwięcej w historii festiwalu Download?

/ 14 czerwca, 2018

Tegoroczna europejska część trasy koncertowej pod szyldem Not In This Lifetime, która również w tym roku dotrze do naszego kraju, rozpoczęła się 3 czerwca w Berlinie. Kilka dni temu, dokładnie w sobotę, 9 czerwca, muzycy Guns N' Roses zagrali z kolei na słynnym Download Festival w Donnington, w roli – rzecz jasna – headlinera. 

Black Stone Cherry za kilka dni w Polsce

Jak informuje brytyjski dziennik „Daily Mirror” grupa, za trzy godzinny koncert, miała zainkasować aż 5 milionów funtów, czyli ok. 24 milionów złotych. Anonimowy informator przekazał taką informację wspomnianej wyżej gazecie.

Andy Copping [czyli organizator – przyp. szy] zapłacił Gunsom 5 mln funtów i była to najwyższa gaża w historii tego festiwalu.

Ponadto zespół miał do dyspozycji swój własny backstage oraz helikopter, którym muzycy – zaraz po koncercie – odlecieli z terenu festiwalu, który odbywa się w Donington Park w Leicestershire.

Grupa Guns N' Roses, podczas tegorocznych koncertów, gra 28 kompozycji, wśród m.in. „Slither” z repertuaru supergrupy Velvet Revolver, w której grali Duff McKagan oraz Slash, czy „Shadow Of Your Love”, który powstał jeszcze w czasach Hollywood Rose i był wykonywany przez zespół we wczesnych latach działalności.

Przypomnijmy: 9 lipca muzycy zagrają po raz kolejny w Polsce, na Stadionie Śląskim w Chorzowie, jako pierwszy zespół po gruntownym remoncie tego legendarnego obiektu. Organizator koncertu w naszym kraju poinformował także, że przed Slashem i spółką zaprezentują się: Volbeat oraz Tyler Bryant & The Shakedown.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także