Kayah i KęKę „Supermenką 2018” otwierają nowy muzyczny projekt [WIDEO]

/ 14 czerwca, 2018

Dzisiaj premierę ma teledysk do utworu „Supermenka 2018” w wykonaniu Kayah i KęKę. Nie doszłoby do tego niecodziennego muzycznego spotkania gdyby nie projekt T-Mobile Electronic Beats POWROTY, który zapoczątkował tę współpracę.

Dawid Podsiadło ogłosił trasę koncertową

Odświeżona wersja „Supermenki” to dopiero pierwszy etap. Twórcy projektu zapowiadają, że w jego ramach pojawi się przynajmniej kilka znanych singli w zupełnie nowych odsłonach. Poniżej można zapoznać się z dziełem przygotowanym przez Kayah i KęKę:

Kayah o projekcie: 

T-Mobile Electronic Beats POWROTY to projekt, który od razu przypadł mi do gustu. Uwielbiam kiedy utwory dostają nowe aranże, nowe brzmienia i nowe życie. Wiecie doskonale, że kocham muzyczne eksperymenty. Długo poszukiwaliśmy odpowiedniego rapera. Kiedy zapoznałam się z twórczością KęKę, jego historią, metamorfozą, rozwojem i przede wszystkim utworami, z których płynie mądrość, trafność spostrzeżeń, ale też wielki dystans do siebie i świata, wiedziałam że to musi być on. Ogromnie ucieszyłam się kiedy przyjął moje zaproszenie do projektu i wybrał Supermenkę. A kiedy już go poznałam w studiu, wiedziałam, że zrobimy wspólnie wyjątkową rzecz. Myślę, że intuicja mnie nie zawiodła.

„Supermenka” to jeden z licznych wielkich przebojów Kayah. Nagranie to liczy sobie już ponad 20 lat. Oryginalnie ukazało się bowiem w 1997 roku na bestsellerowym albumie artystki „Zebra”.

Kayah była autorką tekstu i muzyki do utworu, a także producentką nagrania. W „Supermence” wykorzystano fragmenty niezapomnianego szlagieru Stevie’ego Wondera „I Just Called To Say I Love You”. W klipie do utworu wystąpił sam Ice-T, legenda amerykańskiego gangsta rapu.

mg | fot. Piotr Porębski

KOMENTARZE

Przeczytaj także