Gwiazda „Z archiwum X” wyda płytę

/ 5 stycznia, 2018

Every Third Thought” to tytuł zapowiadanego na 9 lutego 2018 roku drugiego solowego albumu Davida Duchovnego, którego znamy przede wszystkim z roli agenta Foxa Muldera z serialu „Z archiwum X”.

Nowy utwór Judas Priest [AUDIO]

Nowa płyta ma kontynuować folkowy styl debiutanckiej „Hell Or Highwater”, ale zmierzać w bardziej rockowym kierunku. W oświadczeniu Duchovny napisał:

Czuję, że ten album pokazuje wyraźny rozwój tekstowy i muzyczny względem pierwszego i nie mogę się doczekać, kiedy się ukaże.

O swoich inspiracjach natomiast mówi:

The Beatles, Lou Reed, The Band, Tom Petty – klasyczny rock białych ludzi. Uwielbiam funk z lat 70., ale nie jestem na tyle dobry, żeby go grać. Mam nadzieję, że za jakiś rok na tyle go dopracuję, że będę mógł wydać płytę z piosenkami Sly And The Family Stone.

Artysta ma zamiar wyruszyć w trasę koncertową, promującą nowy album, tymczasem ujawniona została tracklista „Every Third Thought”:

 1. “Half Life"
 2. “Every Third Thought"
 3. "Maybe I Can't"
 4. "Stranger in the Sacred Heart"
 5. "Mo'"
 6. "Someone Else's Girl"
 7. "When the Whistle Blows"
 8. "Spiral"
 9. "Roman Coin"
 10. "Jericho"
 11. "Last First Time"
 12. "Marble Sun"

„Z archiwum X” wraca

Serial „Z archiwum X” zadebiutował w 1993 roku i stał się jednym z najpopularniejszych seriali science fiction lat 90. Serial z udziałem Davida Duchovnego i Gillian Anderson był nadawany regularnie do 2002 roku. W 2016 roku powrócił po wieloletniej przerwie, a w styczniu 2018 wystartował kolejny, jedenasty już sezon serialu.

David Duchovny zaczął rozwijać karierę aktorską, występując również w serialu „Californication”, a także w licznych filmach. W 2015 roku, po tym jak zaledwie kilka lat wcześniej po raz pierwszy sięgnął po gitarę i zaczął śpiewać, wydał album „Hell Of Highwater”, na którym wykonywał folkowego rocka, inspirowanego dokonaniami takich artystów jak Leonard Cohen, Bob Dylan, Wilco i R.E.M. Oto utwór tytułowy z debiutanckiej płyty.

David Duchovny – „Hell Or Highwater”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także