Judas Priest udostępnia nowy utwór [WIDEO]

/ 5 stycznia, 2018

Osiemnasty już studyjny krążek grupy Judas Priest, który będzie zatytułowany „Firepower”, na półki sklepowe ma trafić już 9 marca. W sieci pojawił się jego pierwsza zapowiedź.

Slash podekscytowany grą w Guns N' Roses

Poniżej możecie zapoznać się z pierwszym utworem (wraz z teledyskiem), zatytułowanym „Lightning Strike”, który zapowiada nadchodzące studyjne wydawnictwo legendarnego zespołu:

W styczniowym numerze „Teraz Rocka”, który jest dostępny już w sprzedaży, możecie przeczytać przeprowadzony przez Pawła Brzykcego wywiad z basistą zespołu, Ianem Hillem, który uchyla rąbka tajemnicy na temat nowej płyty:

Jest bardzo zróżnicowana. Pokazuje naszą wszechstronność – ciężkie fragmenty są chyba najcięższymi, jakie kiedykolwiek nagraliśmy, a równoważy je wiele lżejszych. Są numery szybkie i wolne – w tym ballada, która jest w stanie stopić serce. A może nawet… przestraszyć (śmiech). Jesteśmy bardzo zadowoleni z produkcji. Połączenie sił Andy’ego Sneapa i Toma Alloma, z którym nie pracowaliśmy od wieków dało niesamowity efekt. Wiem, że muzycy zawsze tak mówią o swoich nowych płytach, ale wierz mi – to naprawdę wspaniałe zespołowe dzieło.

Nadchodząca płyta Judas Priest została wyprodukowana przez Toma Alloma, który wcześniej już współpracował z zespołem, oraz Andy'ego Sneapa (m.in. Megadeth, Exodus czy Testament). W wywiadzie dla serbskich mediów tak Sneap wspomina początek prac nad płytą:

Kiedy się spotkaliśmy, mieliśmy chyba z 26 pomysłów, nad którymi pracowaliśmy, które okroiliśmy do 14 albo 15. Jeszcze nie zdecydowaliśmy, które utwory i w jakiej kolejności trafią na płytę.

Album wypełnia świetna energia i są na nim klasyczne momenty. Rob Halford śpiewa świetnie, a Richie Faulkner gra na pełnych obrotach.

Myślę, że udało nam się uzyskać świeżość i całkiem oldskulowe podejście. Nakłoniliśmy Roba, żeby w zwrotkach nieco bardziej zróżnicował swoje melodie.

Na płycie znajdzie się 14 premierowych kompozycji, oto tracklista:

 1. Firepower
 2. Lightning Strike
 3. Evil Never Dies
 4. Never the Heroes
 5. Necromancer
 6. Children of the Sun
 7. Guardians
 8. Rising from Ruins
 9. Flame Thrower
 10. Spectre
 11. Traitors Gate
 12. No Surrender
 13. Lone Wolf
 14. Sea of Red

Okładka albumu „Firepower” będzie prezentowała się z kolei następująco:

W sieci pojawił się także fragment utworu tytułowego:

Firepower” to pierwszy album studyjny Judas Priest od czasu wydanego w 2014 roku krążka „Redeemer Of Souls”.

Judas Priest, wraz z formacją Megadeth, wystąpi 13 czerwca 2018 roku w katowickim Spodku. Bilety są cały czas w sprzedaży i dostępne są następujących cenach (druga wartość to cena w dniu koncertu):

 • Czerwone i niebieskie sek. do X rz. – 230/250 zł
 • Niebieskie sek. od XI rz. – 190/210 zł
 • Płyta stojąca – 220/240 zł

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także