Hard Kicking Festival z kolejnym wykonawcą

/ 23 stycznia, 2018

Organizator – agencja Go Ahead – ogłosił, że obok Asking Alexandria zagrają muzycy z zespołu Blessthefall. Wszystko w związku z imprezą Hard Kicking Festival vol. 2, która odbędzie się 13 czerwca we wrocławskich Zaklętych Rewirach.

Saxon udostępnia nowy utwór

Blessthefall to amerykańska grupa, której muzyka jest energetyczną mieszanką metalcore’u i post-hardcore. Dodatkowo ekstremalne dźwięki łączą z religijnym przekazem tekstów. Do tej pory zespół wydał pięć studyjnych albumów i pracuje nad kolejnym. 

Gwiazdą imprezy będzie wspomniana już grupa Asking Alexandria. Zespół powstał w 2008 roku. Po przetasowaniach w składzie formacja nagrała debiutancki album – „Stand Up and Scream” – który ukazał się jesienią 2009 roku, nakładem Sumerian Records. Od samego początku działalności zespół intensywnie koncertował tak w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych.

Drugi krążek Asking Alexandria wydali w 2011 roku. Opublikowany dwa lata później album „From Death to Destiny” spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem, debiutując na piątym miejscu zestawienia Billboards Top 200. Zaraz po wydaniu krążka grupę opuścił wokalista, którego na nieco ponad rok zastąpił Denis Stoff. Muzyk po przerwie powrócił jednak do zespołu, a we wrześniu ukazał się singiel „Into The Fire”, który zapowiada nadchodzący album, zatytułowany po prostu „Asking Alexandria”

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także