Piotr Banach dołączy do Hey podczas jubileuszowej trasy

/ 6 lipca, 2017

To już oficjalna informacja: Piotr Banach wystąpi gościnnie z grupą podczas trasy „Fayrant Tour”, która ruszy pod koniec roku z okazji 25-lecia istnienia. Hey da siedem koncertów w największych halach w kraju. 

Przystanek Woodstock 2017 – rozpiska godzinowa

Pod koniec czerwca doszło w końcu do spotkania starego składu Hey. Od tamtej pory fani spekulowali o możliwej współpracy Banacha z zespołem w przyszłości. Dzisiaj zostało to oficjalnie potwierdzone. Na facebookowym profilu grupy Hey możemy przeczytać:

Mamy przyjemność ogłosić, że do naszej jubileuszowej załogi dołącza po wielu latach nieobecności – Piotr Banach – założyciel!

Trasa „Fayrant Tour” rozpocznie się 24 listopada w Warszawie. Oto pełna rozpiska koncertów:

  • 24.11.2017 / WARSZAWA / TORWAR
  • 25.11.2017 / SZCZECIN / ARENA AZOTY
  • 26.11.2017 / WROCŁAW / HALA ORBITA
  • 02.12.2017 / POZNAŃ / HALA ARENA
  • 03.12.2017 / GDAŃSK-SOPOT / ERGO ARENA
  • 06.12.2017 / KRAKÓW / TAURON ARENA
  • 08.12.2017 / KATOWICE / SPODEK

FAYRANT to siedem koncertów w największych halach koncertowych w kraju. Koncertów wyjątkowych, wspominkowych, przekrojowych a przede wszystkim emocjonalnych. Będą goście, będą hity, będą rzeczy zapomniane, a specjalnie na tę imprezę wyciągnięte z dna szuflady. Będą również niespodzianki i cała masa dobrej zabawy, czyli wszystko to, czego nie może zabraknąć na dobrej imprezie urodzinowej

– w taki oto sposób nadchodzącą wspominkową trasę zapowiada sam zespół. 

Piotr Banach to gitarzysta i współzałożyciel formacji Hey, która powstała w 1992 roku w Szczecinie (wcześniej udzielał się w Grass, Kolaborantach oraz Dum Dum). Banach z zespołem pożegnał się siedem lat później (po wydaniu studyjnego albumu „Hey”), a jego miejsce zajął Paweł Krawczyk

Gitarzysta po odejściu powrócił do swoich reggae’owych inspiracji i zaczął działać pod szyldem Piotr Banach & Indios Bravos (później grupa zaczęła działać regularnie pod skróconą nazwą – Indios Bravos). Ponadto Banach nagrywa również solo, z zespołem Ludzie Mili, a ostatnio w duecie BAiKA.  


Hey powstał w 1992 roku w Szczecinie z inicjatywy gitarzysty Piotra Banacha i wokalistki Katarzyny Nosowskiej. Zespół zadebiutował w 1993 roku albumem „Fire” i od tamtej pory stał się jednym z najważniejszych zespołów na scenie polskiego rocka. Grupa regularnie wydaje płyty i koncertuje, a jej styl wielokrotnie się zmieniał. W 2016 roku ukazał się ostatni album Hey, „Błysk”, który dotarł do 3. miejsca OLiS i pokrył się platyną.

Obecnie w zespole występują: Kasia Nosowska, gitarzysta Paweł Krawczyk, perkusista Robert Ligiewicz, basista Jacek Chrzanowski, gitarzysta Marcin Żabiełowicz oraz basista i klawiszowiec Marcin Macuk

szy I fot: Mieczysław Włodarski

KOMENTARZE

Przeczytaj także