High On Fire odwołuje trasę. Wokaliście grozi amputacja

/ 8 stycznia, 2019

Grupa High On Fire odwołała nadchodzącą trasę koncertową Electric Messiah z powodu poważnych problemów ze zdrowiem wokalisty i gitarzysty Matta Pike’a. Mattowi grozi amputacja co najmniej jednego palca u stopy.

Matt musiał poddać się operacji częściowej amputacji palca już w 2018 roku. Teraz niestety będzie musiał powrócić do szpitala. W oficjalnym oświadczeniu napisał:

Jestem wojownikiem naszej sztuki i cierpiałem dla niej. Jednak by ocalić kolejny palec u nogi, tym razem duży, zostałem uziemiony na co nie mam wpływu. Więcej szczegółów podam wkrótce, na tę chwilę mogę powiedzieć, że grozi mi utrata palca i części stopy z powodu cukrzycy, którą kontroluję bardzo skrupulatnie.

To tylko pokazuje, jak ta choroba może wpłynąć na nasze życie. Proszę, wybaczcie mi i jeśli mnie znacie, wiecie, że to nie w moim stylu. Wrócimy.

Zespół High On Fire wydał w październiku 2018 roku płytę „Electric Messiah”. Grupa już wtedy musiała odwołać trasę koncertową u boku Municipal Waste z powodów zdrowotnych Matta.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także