Mastodon zapowiada nowy utwór

/ 8 stycznia, 2019

Grupa Mastodon zapowiada premierę nowego materiału. Ma nim być nowy utwór, który muzycy opisują jako „ciężki” i „brutalny”. Kiedy trafi do odsłuchu? Dokładnej daty premiery nie znamy, ale według informacji podanych przez magazyn „Kerrang!” ma to być przed rozpoczęciem europejskiej trasy koncertowej, która rusza już 14 stycznia w Belfaście.

Mastodon rozpoczął pracę nad nowym materiałem

Tak o nowym utworze wypowiedział się w „Kerrang!” perkusista Brann Dailor:

Jest ciężki. Właściwie to dawno nie graliśmy tak ciężko, jak w tym kawałku.

Wiadomo też, że w numerze gościnnie ma zaśpiewać wokalista Neurosis, Scott Kelly, który jest stałym gościem na płytach, a czasami też na koncertach, Mastodona.

Czy oznacza to, że możemy spodziewać się rychłej premiery nowej płyty Mastodona? Tego na razie nie wiemy, ale według znanych już informacji grupa pracuje w studiu, o czym miesiąc temu poinformował Brann Dailor.

Jaka może być nowa płyta grupy? Może odrobinę światła rzuci na to wypowiedź Brenta Hindsa dla „Let There Be Talk”, gdzie gitarzysta przyznał, że chętnie nagrałby płytę country:

Bardzo bym tego chciał. Uwielbiam przebierać się za kowboja i grać na wypasionych gitarach z wydrążonym pudłem. Mnie by się to podobało. Nie wiem jednak, jak na to zareagowałaby nasza publiczność.

Chcielibyśmy mieć dyskografię jak nikt inny i nagrywać płyty w różnych gatunkach. Wszyscy wiedzą, że potrafimy grać heavy metal. Wszyscy wiedzą, że Brann Dailor potrafi grać na podwójnej stopie. Dlatego chciałbym pokazać ludziom, że Brann potrafi grać także inne rzeczy, że jest wspaniałym artystą i muzykiem. Ale wiem, że nie jest wielkim fanem country. Nie szkolił się w tym kierunku, chociaż ma pewne korzenie country. Jego dziadkowie grali w zespole country i znali osobiście Ernesta Tubba.

Później Brent Hinds zaczął rozważać inny pomysł na płytę Mastodona:

Bardzo chciałbym, żeby nasz kolejny album być bezpośredni, bezczelny i punkowy. Trochę jak nasza debiutancka płyta. Uwielbiamy heavy metal i mówi się o nas, jako o zespole heavymetalowym, ale bardziej od heavy metalu uwielbiamy punk rocka. A także muzykę country (śmiech). Chciałbym nagrać z Mastodonem album punkowy i country. Chciałbym grać tak różnorodną muzykę, jak to tylko możliwe.

Wiem, że od 18 lat stosujemy formułę, która się sprawdza. Jeśli więc komuś by się to nie spodobało, mógłby sobie zrobić od nas przerwę i powrócić później.

Chcemy grać to, co kochamy. Muzyka country, jazz i punk rock to gatunki, których za bardzo nie eksplorowaliśmy.

Dyskografię Mastodona zamyka album „Emperor Of Sand” z 2017 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także