Hipis (Łydka Grubasa) z teledyskiem komentującym werdykt Trybunału [WIDEO]

/ 29 stycznia, 2021


Wokalista zespołu Łydka Grubasa spontanicznie zareagował na ostatnie wydarzenia i nakręcił teledysk.


Opublikowanie uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego a także opublikowanie wyroku w Dzienniku Ustaw sprawiło, że w Polsce nielegalna stała się aborcja z powodu prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Opublikowanie wyroku doprowadziło do protestów licznych miastach.

O komentarz do sytuacji pokusił się znany z Łydki Grubasa Hipis, który nakręcił teledysk „Masz wybór”. Tak o nim mówi:

Teledysk, tak samo jak piosenka, powstał na wariackich papierach. O świcie był pomysł, rano znalazł się operator z kamerą, po południu byłem w Stolicy nagrywać, wieczorem wróciłem do domu. Ta piosenka to ukłon w stronę Panów Autorytetów od Kobiet, którymi ostatnio obficie obrodziło. W przestrzeni Publicznej objawiło się mnóstwo ekspertów wiedzących dokładnie, jaka powinna być „prawdziwa kobieta”, jak zachowuje się „prawdziwa Polka” i co to znaczy „być normalną”. Będąc pod wrażeniem tych dogłębnych analiz, ulał mi się tekst podkreślający mnogość swobodnych wyborów, których każda Kobieta może dokonywać każdego dnia. W klipie wcielam się w klasycznych herosów narodowej męskości. Nie wszyscy bohaterowie noszą płaszcze, ale Ci, którzy do ostatka, do ostatniej piędzi betonu bronią swojego terytorium, zostali ukazani – mam nadzieję – dostatecznie ikonicznie.

Teledysk możecie obejrzeć poniżej.

Utwór został wykonany w całości przez Hipisa i powstał w domowym studio. Miksem i masteringiem zajęli się realizatorzy Hertz Studio.

KOMENTARZE

Przeczytaj także