Hollywood Vampires, czyli supergrupa w hołdzie ikonom rocka

/ 26 listopada, 2019

The Hollywood Vampires to nazwa klubu, który stworzył Alice Cooper w latach 70., a do którego należały takie sławy jak Keith Moon, Ringo Starr czy Micky Dolenz. Honorowymi członkami byli ponadto John Lennon oraz Keith Emerson. Panowie spotykali się w niewielkim pomieszczeniu w mieszczącym się w Los Angeles Rainbow Bar and Grill. W lokalu wciąż wisi tabliczka z napisem „Jaskinia Hollywood Vampires”.

W 2015 roku Alice Cooper postanowił wrócić do tej nazwy. Nie chodziło mu jednak o reaktywację klubu, a o sformowanie zespołu, który w założeniu będzie hołdem dla wszystkich muzyków rockowych, którzy odeszli w latach 70. Tak rozpoczęła się przygoda jednej z najciekawszych supergrup, jakie obecnie funkcjonują. W pierwszych miesiącach działalności do legendarnego wokalisty dołączyło kilku muzyków: Joe Perry, Tommy Henriksen, Duff McKagan, Matt Sorum czy Bruce Witkin. Co ciekawe, z formacją związał się kojarzony raczej z hollywoodzkim kinem Johnny Depp.

Nagrania debiutanckiego albumu pozwoliły na wyklarowanie składu Hollywood Vampiers. Obok Coopera, jako stali członkowie grupy znajdują się Johnny Depp i Joe Perry. W studiu pomogli natomiast Henriksen, Witkin i perkusista Glen Sobel. Gościnnie pojawili się natomiast Christopher Lee, Paul McCartney czy Brian Johnson. Na wydanej we wrześniu 2015 roku płycie „Hollywood Vampires” dominowały covery, a ta okazała się sporym sukcesem.

Zespół istniał dalej, a trójka Cooper-Depp-Perry ruszyła w trasę koncertową. Muzycy dotarli również do Polski – dali świetny koncert, który odbył się 12 czerwca 2018 roku w Hali Torwar. Po pełnym sukcesów tournée postanowili ponownie wziąć się za nagrywanie, czego efektem jest album „Rise”, który ukazał się w czerwcu tego roku.

%%REKLAMA%%

Na nowej płycie postawili przede wszystkim na autorski materiał, choć nie zabrakło nowych interpretacji. Wśród coverów znalazły się kompozycje Davida Bowiego czy Johnny’ego Thundersa. Co ciekawe, za mikrofonem stawał nie tylko Cooper, ale i Depp oraz Perry. Album został dobrze przyjęty przez fanów, a Hollywood Vampires zapowiedzieli powrót na trasę.

Już oficjalnie wiadomo, że jeden z przystanków będzie miał miejsce w Polsce. Supergrupa Hollywood Vampires będzie jedną z gwiazd 14. Festiwalu Legend Rocka, który odbędzie się w Dolinie Charlotty. Koncert zaplanowano na 18 sierpnia 2020 roku, a bilety trafiły już do sprzedaży.

mg | fot. Raph_PH

KOMENTARZE

Przeczytaj także