„House of Cards”. Netflix potwierdził datę premiery ostatniego sezonu serialu

/ 8 sierpnia, 2018

Wiadomo już wszystko o szóstym, nadchodzącym sezonie serialu „House of Cards”, za który odpowiada Netflix. Zaprezentowano właśnie oficjalny plakat produkcji, z którego dowiedzieliśmy się, że finałowe odcinki zadebiutują na platformie 2 listopada. W roli głównej zobaczymy Robin Wright w roli Claire Underwood, czyli nowej Prezydent Stanów Zjednoczonych.

Co obejrzymy w sierpniu na Netflixie?

Potwierdzono to już na początku tego roku, w marcu natomiast potwierdzono to krótkim teaserem „House of Cards 6” (możecie się z nim zapoznać w dalszej części newsa), z kolei na początku czerwca w sieci pojawił się pierwsze zdjęcia Robin Wright w nowej roli.

W szóstym sezonie serialu powrócą Michael Kelly, Jayne Atkinson, Patricia Clarkson, Constance Zimmer, Derek Cecil, Campbell Scott oraz Boris McGiver. Warto także nadmienić, że do obsady dołączyli również nowi aktorzy: Diane Lane, Greg Kinneare, a także Cody Fern.

Serial „House of Cards”, stworzony przez Beau Willimona, zadebiutował w 2013 roku i był pierwszym oryginalnym serialem platformy Netflix. Dotychczas mogliśmy zobaczyć 65 odcinków w pięciu sezonach. Produkcja odniosła oszałamiający sukces – do tej pory zebrała 53 nominacji i siedem nagród Emmy, w tym pierwszą w historii nagrodę w głównej kategorii dla serwisu streamingowego dla Davida Finchera za „wybitną reżyserię serialu dramatycznego”.

Ostatnio głośno o „House of Cards” było w związku ze skandalem obyczajowym. Pod koniec ubiegłego roku aktor Kevin Spacey, który wcielał się w głównego bohatera, został oskarżony o napastowanie seksualne. Został ostatecznie zwolniony, a Netflix zdecydował o kontynuowaniu „House of Cards”, ale już bez Franka Underwooda. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także