Trailer „Kleru” wrócił do sieci. Co zmieniono?

/ 9 sierpnia, 2018

Pojawiło się wiele teorii dotyczących tego, czemu wydawca zdecydował się na usunięcie z sieci trailera filmu „Kler”. Okazało się, że poszło tylko o jedną scenę, w której pojawiła się naga Joanna Kulig. W nowej odsłonie zapowiedzi widzimy jedynie twarz aktorki. To jedyna zmiana, na jaką zdecydował się wydawca najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego.

Trailer kontrowersyjnego filmu „Kler” zniknął z sieci. Dystrybutor tłumaczy

Druga wersja trailera poniżej:

Historia w filmie „Kler” ukazana została przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz JakubikRobert WięckiewiczJacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.

Premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego zapowiedziana jest na 28 września 2018 roku. Wcześniej „Kler” zostanie zaprezentowany podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także