Hungarica nie zagra na koncercie z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

/ 10 sierpnia, 2020

Węgierski zespół Hungarica miał wystąpić w Polsce z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, jednak do koncertu nie dojdzie. O zerwaniu współpracy poinformował dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej, Piotr Bernatowicz.

W oświadczeniu możemy przeczytać:

W czerwcu w składzie zespołu nastąpiły zmiany. Grupę opuścił wokalista Zoltan Fabian, a ponownie pojawił się w nim Balazs Sziva. Z muzykiem tym związane są kontrowersje dotyczące jego wczesnej działalności w subkulturze skinhead oraz sięganiem po symbole kojarzone z ruchami neonazistowskimi.

Jakkolwiek Hungarica nigdy nie propagowała tego rodzaju postaw zarówno w tekstach swoich utworów, jak i w swojej działalności, to jednak nieoczekiwana obecność muzyka, który w swojej biografii odwoływał się do neonazistowskich treści jest niedopuszczalna.

%%REKLAMA%%

Wcześniej w proteście przeciwko zaproszeniu tego zespołu, z udziału w koncercie zrezygnowały polscy wykonawcy Luxtorpeda, Maleo Reggae Rockers i Kękę. Koncert odbędzie się 14 sierpnia w parku przed Zamkiem Ujazdowskim w Warszawie. Wystąpią Contra Mundum, Apteka, Lukasyno, Nizioł, Kacper Fonos. Wstęp wolny.


REKLAMA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kultowym Guns N' Roses w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, czwarte już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów w historii – legendarnemu Guns N' Roses.

[ZAMÓW TERAZ]

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż czternaście szczerych wywiadów
  • Pistolety i noże: Warszawa, Rybnik, Gdańsk, Chorzów i… Nowy Jork
  • Solową karierę Slasha
  • I wiele, wiele więcej!

„Guns N' Roses – Wydanie Specjalne” trafi do regularnej sprzedaży 1 lipca tego roku i będzie do kupienia w kioskach w całej Polsce za 19,99 zł. W tym miejscu możesz kupić ją w przedsprzedaży w promocyjnej cenie – za jedyne 17,99 zł!

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także