Hunter z niezwykłą licytacją dla WOŚP

/ 9 stycznia, 2018

W tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy postanowili wesprzeć muzycy z zespołu Hunter, którzy na aukcję wystawili… siebie samych. Ogłosili, że osoba, która wygra licytację otrzyma od nich prywatny, akustyczny koncert. Akcja obejmuje całą Polskę, zespół natomiast dotrze we wskazane miejsce na własny koszt.

Zespół Elvisa Presleya po raz pierwszy w Polsce

Aukcję znaleźć możecie na stronie Allegro, poniżej natomiast zapowiedź tej niezwykłej akcji, którą przygotował zespół Hunter:

Grupa Hunter od samego początku istnienia WOŚP wspiera akcję – chociażby koncertami. Powyższa licytacja to jednak coś wyjątkowego, czego świadomość mają sami muzycy:

Od początku istnienia WOŚP uczestniczymy w jej koncertach, aukcjach i wspieramy te bezprecedensowe na skalę światową wydarzenia. One nie tylko RATUJĄ życie ale też ŁĄCZĄ a nie dzielą. Dlatego wspieramy całymi swoimi metalowymi sercami.

Aukcja, jak wszystkie pozostałe, zakończy się 31 stycznia.

Gitara Slasha dla WOŚP

O gitarze, którą wspólnie zaprojektowali gitarzysta Guns N’ Roses, Slash, oraz polski artysta malarz, Szymon Chwalisz, wiedzieliśmy od kilku miesięcy. Zgodnie z obietnicą, trafiła ona na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (licytacja pod tym linkiem). 

Gitara początkowo miała być prezentem dla Slasha, ale jej losy potoczyły się zupełnie inaczej – o czym możemy dowiedzieć się z opisu aukcji:

Gitara miała być prezentem dla Saula Hudsona, znanego szerzej pod pseudonimem Slash, ale kiedy ten dowiedział się o naszej fundacji, postanowił oddać ją na aukcję! Slash zaprosił nas do swojego hotelu tuż przed koncertem Guns N’ Roses w Gdańsku, aby osobiście wypróbować wykonaną przez nas gitarę i złożyć na niej swój podpis.

Zaprojektowanie, pomalowanie i przygotowanie gitary zgodnie z wymaganiami Slasha zajęło prawie trzy miesiące. Pomysłodawcą całej akcji, współtwórcą projektu i organizatorem spotkania był Rafał Lemański, założyciel Slash Army Poland.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także