Nergal (Behemoth) podsumował sprawę muzyków z Decapitated

/ 9 stycznia, 2018

Sprawa muzyków Decapitated ciągnęła się przez kilka miesięcy. Ciążące na nich poważne zarzuty – gwałtu i porwania – sprawiły, że wielu wydało na nich wyrok jeszcze przed decyzją amerykańskiego sądu. Niedawno jednak okazało się, że zostali oni oczyszczeni z zarzutów i wypuszczeni na wolność.

Fronda.pl: Zdelegalizujmy black metal

O niewinności kolegów z Decapitated od początku przekonany był Adam Nergal Darski, który jeszcze w połowie września pisał na swoim Facebooku:

PROSZĘ więc, weźcie głęboki wdech, policzcie do 10 i POMYŚLCIE zanim zaczniecie piętnować, oskarżać i osądzać ich za coś, czego mogli nie popełnić. Byłem aresztowany, spędziłem noc w rosyjskim więzieniu, gdzie zabrano mi paszport i telefon. Znam to uczucie i mogę tylko sobie wyobrazić przerażenie i traumę, jaką przeżywają moi przyjaciele i wszyscy zamieszani w tę sprawę. Mam szczerą nadzieję, że sprawa jak najszybciej znajdzie pozytywne rozwiązanie i powrócą do domu bezpieczni.

Choć sprawa faktycznie znalazła pozytywne zakończenie, nie był to jednak proces błyskawiczny, a członkowie Decapitated bez wątpienia mocno przeżyli wydarzenia ostatnich miesięcy. Dziś, już wiedząc o oczyszczeniu z zarzutów, ponownie do sprawy odniósł się wokalista grupy Behemoth:

Z jakichś powodów intuicja podpowiadał mi, że z moimi przyjaciółmi z Decapitated wszystko będzie w porządku. Nie twierdzę, że jestem prorokiem – jestem po prostu optymistą i potrafię ocenić czyjś charakter, a tych gości znam i wiem, że nie skrzywdziliby muchy. Teraz zostali zwolnieni, a zarzuty zostały wycofane (nieprawomocnie). To bez wątpienia ogromna ulga dla ich rodzin i przyjaciół, wliczając mnie. Ale… co dalej z ich karierą po takim zniesławieniu? Co z ich dobrym imieniem? Co z ich rodzinami? Mam nadzieję, że sprawiedliwości stanie się zadość, a oni ponownie uderzą! Sprawiedliwość dla wszystkich? Cóż… nie do końca. Ale wysłanie niewinnych ludzi do domów… TAK JEST!

Nergal swój opublikowany na Facebooku wywód zakończył zdaniem: „Witajcie w domu, bracia”. Wpis w oryginale możecie znaleźć poniżej:

Plany wydawnicze Behemotha

Zespół Behemoth nagrywa nowy album studyjny, zanim to się jednak stanie, fani prawdopodobnie dostaną wydawnictwo koncertowe na CD i DVD.

Behemoth za pośrednictwem swojego profilu Facebook poinformował, że na wiosnę 2018 roku planuje wydanie koncertowej płyty CD i DVD. Na razie nie wiadomo, zapis jakiego koncertu zostanie na niej uwieczniony. Mamy jednak już pierwsze zdjęcie książeczki płyty.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także