Ian Gillan (Deep Purple): Chopin był Jimim Hendrixem swoich czasów

/ 31 grudnia, 2017

Deep Purple często wplata podczas swoich koncertów cytaty z Fryderyka Chopina, a Ian Gillan wystąpił w roli narratora w filmie dokumentalnym Jerzego Szkamruka „Historia Chopina”.

Ringo Starr otrzyma tytuł szlachecki

W wywiadzie dla „Teraz Rocka”, przeprowadzonym przez Pawła Brzykcego, Ian Gillan opowiedział jak wspomina występ w tym filmie:

Wpaniale. I z pokorą, bo to był dla mnie wielki zaszczyt, opowiadać o tak genialnym, nieprawdopodobnie uzdolnionym twórcy. Tak jak powiedziałem w tamtym filmie: Chopin był, moim zdaniem, Jimim Hendrixem swoich czasów. I Beatlesami. I Stonesami. Każdym po trochu! Wywarł bowiem tak niesamowicie wielki wpływ na rzesze muzyków. Wywiera zresztą do dziś.

Cały wywiad z Ianem Gillanem, w którym poruszone zostały bardzo różnorodne tematy, możecie przeczytać w styczniowym numerze „Teraz Rocka”, dostępnym w kioskach, naszym sklepie i w formie elektronicznej.

W podobnym duchu Gillan niedawno wypowiadał się także dla portalu „Loudwire”, w którym przyznał:

Można powiedzieć, że Deep Purple nie powstali w 1968 roku. Powstali wraz z Beethovenem, Chopinem, Bobem Dylanem, Jimmym Smithem, tymi wszystkimi, którzy mieli wpływ na młodego Jona Lorda, Ritchiego Blackmore’a i Rogera Glovera.

Deep Purple ponownie w Polsce

W ramach trasy koncertowej, promującej najnowszy album, „InFinite”, zespół Deep Purple odwiedził już Polskę w maju tego roku, grając w Łodzi i Katowicach. Grupa jednak powróci do nas 1 lipca 2018 roku, kiedy to zagra w krakowskiej Tauron Arenie.

Wejściówki na koncert są w sprzedaży (można je kupić m.in. na Ticketpro.pl), a dostępne będą w następujących cenach (druga wartość to cena w dniu koncertu):

  • Stojące kat. 1 (płyta) – 210 / 230 zł
  • Stojące kat. 2 (Golden Circle) – 350 / 370 zł
  • Siedzące kat. 1 – 295 / 315 zł
  • Siedzące kat. 2 – 250 / 270 zł
  • Siedzące kat. 3 – 190 / 210 zł

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także