Barack Obama wskazał ulubione utwory 2017 roku

/ 1 stycznia, 2018

Urzędujący w latach 2009-2017 amerykański prezydent Barack Obama zwykł co roku tworzyć listę ulubionych utworów i książek. W tym roku postanowił kontynuować tradycję, czym podzielił się na swoim Facebooku.

Najbardziej wyczekiwane płyty roku 2018 [ŚWIAT]

Barack Obama napisał:

Podczas mojego urzędowania, rozpocząłem tradycję tworzenia moich list książek i utworów. Był to dobry sposób, by pokazać, które utwory mnie poruszyły i wspomóc autorów i artystów z całego świata. W tym roku miałem więcej czasu, żeby nadrobić zaległości, stworzyłem więc listę książek i utworów, które podobały mi się najbardziej.

Wśród piosenek znalazła się „Ordinary Love (Extraordinary Mix)U2, broadwayowska wersja przeboju „Born In The USA” z 1984 roku Bruce’a Springsteena, którą Obama skomentował: „bluesowa wersja z jego broadwayowskich koncertów jest najlepsza”, „The System Only Dreams in Total DarknessThe National, a także utwór „Sign Of The Times” z debiutanckiej solowej płyty Harry’ego Stylesa, byłego członka One Direction. Fanem jego twórczości jest też perkusista Pink Floyd, Nick Mason, który kilka miesięcy temu przyznał:

Jechałem samochodem, kiedy usłyszałem singel Harry’ego [„Sign Of The Times”]. Wysłuchałem go, a DJ potem powiedział: „Brzmi to dla mnie trochę jak Pink Floyd”. Pomyślałem wtedy: „Rzeczywiście, mógłbym to zagrać”. Słucham muzyki z radia, wsłuchując się w bębny i bas. Moim zdaniem, zespoły składają się z basu, bębnów i kilku ozdobników. Pomyślałem, że zapytam Harry’ego, czy będę mógł zagrać na bębnach na jego kolejnej płycie.

Wśród pozostałych utworów znaleźli się także reprezentanci czołowych hiphopowców, którzy w tym roku wydali swoje nowe, cieszące się popularnością i uznaniem płyty. Mowa o Jayu-Z i Kendricku Lamarze, których albumy „Damn.” i „4:44” należały do najczęściej odtwarzanych w 2017 roku.

Poniżej cała lista Baracka Obamy:

Mi Gente by J Balvin & Willy William

Havana by Camila Cabello (feat. Young Thug)

Blessed by Daniel Caesar

The Joke by Brandi Carlile

First World Problems by Chance The Rapper (feat. Daniel Caesar)

Rise Up by Andra Day

Wild Thoughts by DJ Khaled (feat. Rihanna and Bryson Tiller)

Family Feud by Jay-Z (feat. Beyoncé)

Humble by Kendrick Lamar

La Dame et Ses Valises by Les Amazones d’Afrique (feat. Nneka)

Unforgettable by French Montana (feat. Swae Lee)

The System Only Dreams in Total Darkness by The National

Chanel by Frank Ocean

Feel It Still by Portugal. The Man

Butterfly Effect by Travis Scott

Matter of Time by Sharon Jones & the Dap-Kings

Little Bit by Mavis Staples

Millionaire by Chris Stapleton

Sign of the Times by Harry Styles

Broken Clocks by SZA

Ordinary Love (Extraordinary Mix) by U2

*Bonus: Born in the U.S.A. by Bruce Springsteen (not out yet, but the blues version in his Broadway show is the best!)

 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także