Ile w ciągu życia wydajesz na koszulki zespołów? Amerykanie przeprowadzili badania

/ 9 kwietnia, 2024
fot. Robert Filipowski


Ile przeciętny fan wydaje na koszulki ulubionych artystów? Amerykanie przeprowadzili badania na ten temat.


Każdy zespół ma w swojej ofercie nie tylko płyty CD (coraz rzadziej) i winylowe (coraz częściej), ale także koszulki, bluzy i inne gadżety. Na każdym koncercie do stoiska z merchem ustawiają się długie kolejki, mimo że towar na nich nie należy do najtańszych. Fani kupują też tekstylia przez internet. Ile przeciętny fan wydaje na koszulki ulubionych zespołów?

Custom Ink przeprowadził badania wśród grupy 1000 Amerykanów. Okazało się, że najpopularniejszą artystką na koszulkach jest Olivia Rodrigo, ale to fani heavy metalu wydają najwięcej na koszulki. Przeciętny fan metalu w ciągu swojego życia wydaje około 500 dolarów (2000 PLN) na koszulki i ma ich średnio 10.

Co więcej, zbadano koszulki jakich zespołów są najbardziej popularne w poszczególnych stanach. Grafikę możecie zobaczyć poniżej.

Największą popularnością cieszą się t-shirty (88%), a dalej są bluzy z kapturem (41%), plakaty (23%), koszulki z długim rękawem (19%) i bluzy (17%).

Większość badanych uważa, że powinno się znać co najmniej trzy utwory artysty, którego koszulkę się nosi, ale 10% twierdzi, że ma koszulkę artysty, którego nigdy nie słuchało.

Wyniki całego badania możecie odnaleźć pod tym adresem.

KOMENTARZE

Przeczytaj także