Pol’and’Rock Festival 2024 z nowymi gwiazdami w składzie, w tym prawdziwa legenda

/ 8 kwietnia, 2024


Poznaliśmy nowe gwiazdy, które dołączą do tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival. Będzie się działo!


Pol’and’rock Festival ogłosił kolejne gwiazdy, które dołączą do tegorocznej edycji. Tym razem będą to reprezentanci rapu, alternatywy i ciężkiego rocka.

Pierwszą gwiazdą jest legenda polskiej sceny hip hop – Paktofonika, która wystąpi na scenie głównej festiwalu. Zespół powstał w 1998 roku z inicjatywy znanego z Kalibra 44, Magika, oraz Rahima. Grupa zadebiutowała w 2000 roku albumem „Kinematografia„, lecz dobrze zapowiadającą karierę przerwała śmierć Magika. Paktofonika powróciła do koncertowania w 2022 roku z Rahimem oraz Fokusem.

Drugą gwiazdą jest przedstawicielka polskiej alternatywy, czyli Mery Spolsky, która w zeszłym roku powróciła z udanym albumem „Erotik Era”. Trzecią gwiazdą jest Zenek Kupatasa, który już wcześniej gościł na Pol’and’Rocku z zespołem Kabanos, a teraz zaprezentuje się solo na drugiej scenie.

30. Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach od 1 do 3 sierpnia 2024 roku. Podobnie jak w tym i poprzednich latach – na lotnisku Czaplinek–Broczyno. Wiadomo jednocześnie, czy impreza wróci kiedykolwiek do Kostrzyna nad Odrą.

Wśród ogłoszonych do tej pory wykonawców, oczywiście poza powyższymi, są Motionless In White, Sick of It All, Guano Apes, Clawfinger, Flogging Molly, T.Love, Less Than Jake, The Warning, Celkit, Myrath, Kasia Kowalska, Electric Callboy i inni.

KOMENTARZE

Przeczytaj także