Illusion prezentuje nowy teledysk

/ 21 grudnia, 2017

Illusion powraca z nowym albumem, który zatytułowany będzie „Anhedonia” i ukaże się w marcu 2018 roku.

Nowy album Gorillaz w przyszłym roku

Nowy utwór Illusion zatytułowany jest „Kto jest winien?”, a poniżej możecie obejrzeć do niego teledysk, wyreżyserowany przez Mateusza Winkiela. Niebawem powinniśmy poznać szczegóły nowego albumu.

W tym roku odbyła się trasa koncertowa z okazji 25-lecia Illusion.

Illusion to jeden z najważniejszych rockowych zespołów w naszym kraju. Grupa powstała w 1992 roku w Gdańsku z inicjatywy byłego muzyka She i Skawalker, Tomasza „Lipy” Lipnickiego, oraz Jerzego „Jerry’ego” Rutkowskiego i Pawła Herbascha. Pierwszy album grupy, zatytułowany „Illusion” ukazał się w 1993 roku. W 1999 roku, po wydaniu czterech studyjnych płyt zespół ogłosił rozwiązanie, ale po blisko dekadzie powrócił na scenę, najpierw w ramach jednorazowej reaktywacji, do której doszło 13 grudnia 2008 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu. W 2011 roku ukazała się płyta „The Best Of Illusion” z dwoma premierowymi utworami, grupa dała kolejne koncerty. W 2014 roku ukazał się pierwszy po powrocie – i jak dotąd ostatni – longplay zespołu, zatytułowany „Opowieści”.

Grupa już wcześniej prezentowała na swoim profilu Facebook urywki z sesji nagraniowych najnowszej płyty. Można z nich wywnioskować, że na nowy album trafi osiem albo dziewięć kompozycji, a w jednej z nich zaśpiewa Litza z Luxtorpedy.

Na początku marca Illusion wraz z Luxtorpedą odbędzie dwa zagraniczne koncerty. 2 marca oba zespoły pojawią się w Dublinie, a 4 marca wystąpią w Londynie. Można spodziewać się, że niedługo później wystartuje polska trasa promująca nowy album zespołu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także