Lars Ulrich (Metallica) czyta bajkę dla dzieci [AUDIO]

/ 21 grudnia, 2017

Perkusista zespołu Metallica ponownie wziął udział w przygotowanej przez radio BBC akcji czytania świątecznych bajek dla dzieci.

Therion zapowiada nowy album

Lars Ulrich już w zeszłym roku gościł w programie BBC Radio 2, w którym przeczytał bajkę pod tytułem „The Dinosaur That Pooped Christmas”, autorstwa Dougie Poyntera i Toma Fletchera. W tym roku perkusista Metalliki powrócił do studia BBC, żeby przeczytać bajkę „Stick Man” autorstwa Julii Donaldson z 2008 roku.

Poniżej możecie wysłuchać, jak sobie poradził w tej roli.

Najlepszy rok Metalliki

Dobiega końca rok, który Metallica zapamięta jako jeden z najlepszych w swojej historii. Potwierdził to Ulrich podczas konferencji Dreamforce, podczas której wypowiedział się na temat ostatniej aktywności Metalliki.

To szaleństwo, że po 35 latach ludzie nadal się tak nami interesują. Gramy na małej scenie ustawionej pośrodku hali i w każdej z nich, w których graliśmy w ciągu ostatnich dwóch, trzech tygodni, ustanowiliśmy rekordy frekwencji. Dzięki temu, że scena jest mniejsza, możemy zmieścić więcej osób.

Mamy najlepszy rok dla Metalliki pewnie od ćwierćwiecza. Nie jest tajemnicą, że nie jesteśmy już tacy młodzi, ale niesamowite jest to, że połowa fanów w pierwszych rzędach do 14 i 12-latkowie. Kiedy James, nasz wokalista, pyta, kto pierwszy raz jest na koncercie Metalliki, podnoszą ręce. Szaleństwo. Czy nie wiedzą, że moglibyśmy być ich rodzicami?

Kiedy mieliśmy 22 lata nie zastanawialiśmy się nad tym, co dzieje się wokół nas, ale teraz, po 30 latach, czujemy nasze oddziaływanie na globalną skalę. Był to więc niesamowity rok. A przed nami jeszcze półtora roku koncertów. Dopiero się rozkręcamy.

Lars powiedział też, jak z biegiem czasu zmieniła się perspektywa członków zespołu:

Przez pierwsze 20 lat istnienia Metalliki twierdziliśmy: najpierw zespół i jednostki, a potem rodzina. Ale jakieś 10-15 lat temu odwróciliśmy ten model i teraz na pierwszym miejscu są jednostki i rodzina, a potem Metallica. Dzięki temu jesteśmy teraz w lepszej formie niż kiedykolwiek. Myślę, że jest to nasz najlepszy czas ostatnich 25 lat.

W 2018 roku Metallica będzie kontynuowała trasę koncertową promującą album „Hardwired… To Self-Destruct”, w ramach której 28 kwietnia dotrze do Polski, dając koncert w krakowskiej Tauron Arenie – pierwszy halowy koncert w naszym kraju od 1996 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także