Illusion ujawnia szczegóły nowego albumu

/ 17 lutego, 2018

Illusion powraca z nowym albumem, który zatytułowany będzie „Anhedonia” i na rynku ukaże się 9 marca

Steve Harris komentuje decyzję Glenna Tiptona

Nadchodzący studyjny krążek grupy jest zapowiadany następująco:

„Anhedonia” to mocny powrót do korzeni Illusion – od pierwszych dźwięków nie ma wątpliwości, kto jest autorem płyty. Szósty studyjny album zespołu brzmi agresywnie, surowo i naturalnie. […]

Nowy materiał skłania do refleksji – piosenki mają bardzo mocny przekaz, oddający niepokój naszych czasów. Teksty opowiadają o problemach współczesnego świata, wyrażając sprzeciw muzyków wobec wszechobecnej znieczulicy i głupoty.

Na albumie „Anhedonia” znajdzie się 10 premierowych kompozycji. Oto szczegółowa tracklista:

  1. Kto jest winien?
  2. Okruchy udręki
  3. Niby
  4. Od zawsze donikąd
  5. Śladem krwi
  6. Tchórz
  7. Metamorfozy
  8. Do zobaczenia
  9. Dalej
  10. Zanurzam się

Okładka prezentuje się natomiast tak:

Nadchodzące studyjne wydawnictwo Illusion zapowiada utwór „Kto jest winien?”, do którego zrealizowano teledysk wyreżyserowany przez Mateusza Winkiela:

Za produkcję i mastering krążka odpowiadał Szymon Sieńko i Grzegorz Piwkowski. W utworze „Śladem krwi” gościnnie wystąpił Robert „Litza” Friedrich, lider Luxtorpedy. 

Illusion to jeden z najważniejszych rockowych zespołów w naszym kraju. Grupa powstała w 1992 roku w Gdańsku z inicjatywy Tomasza „Lipy” Lipnickiego, oraz Jerzego „Jerry’ego” Rutkowskiego i Pawła Herbascha. Ich pierwszy album, zatytułowany „Illusion” ukazał się w 1993 roku. W 1999 roku, po wydaniu czterech studyjnych płyt, zespół ogłosił rozwiązanie, ale po blisko dekadzie powrócił na scenę, najpierw w ramach jednorazowej reaktywacji, do której doszło w 2008. Trzy lata później ukazała się płyta „The Best Of Illusion” z dwoma premierowymi utworami. Z kolei w 2014 roku na rynku pojawił się pierwszy po powrocie longplay zespołu zatytułowany „Opowieści”.

szy I fot: Oskar Szramka

KOMENTARZE

Przeczytaj także