Indica kolejną gwiazdą Seven Festival

/ 13 stycznia, 2011

Kolejnym zespołem, który potwierdził swój udział  na tegorocznej edycji Seven Festival  jest  fińska grupa Indica, która tym samym po raz pierwszy pojawi się w naszym kraju. Indica to jeden z najciekawszych i najbardziej zjawiskowych zespołów z Finlandii ostatnich lat. Grupę tworzy pięć nieprzeciętnej urody dziewczyn o klasycznym wykształceniu muzycznym.  Indica na rynku fińskim  ma pozycję gwiazdy a płyty zespołu osiągały  tam status złotej a nawet platynowej . Rok 2010 był przełomowym w karierze grupy. Ukazał się ich pierwszy anglojęzyczny album, zatytułowany A Way  Away, który zebrał niezwykle pochlebne recenzje, także w prasie muzycznej w naszym kraju.  Dziewczyny były w zeszłym roku priorytetem wydawniczym wytwórni Nuclear Blast, która promowała podczas pierwszej własnej europejskiej trasy jesienią zeszłego roku. Występ w Węgorzewie będzie pierwszą wizytą zespołu  w naszym kraju. Wspaniale będzie w końcu przyjechać do Polski i spotkać się z polskimi fanami – cieszy się na to spotkanie grająca na klawiszach Sirrku, zaś Jonsu dodaje: Ten koncert w Polsce zapowiada się wspaniale. Do zobaczenia wkrótce! Bez wątpienia występ Jonsu i jej koleżanek będzie wyjątkowym i niezwykle widowiskowym momentem podczas tegorocznej edycji Seven Festival.
Seven Festival  Music & More 2011 odbędzie się w Węgorzewie w dniach od 7 do 10 lipca. Wkrótce kolejne szczegóły. Więcej na www.sevenfestival.pl.
Patronat nad festiwalem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego pan Bogdan ZDROJEWSKI  oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego pan Jacek PROTAS.
Organizatorem Festiwalu jest TP 1 MBA oraz Gmina Węgorzewo.

mk

KOMENTARZE

Przeczytaj także