Zmarł Mick Karn

/ 5 stycznia, 2011
Smutna wiadomość przyszła z początkiem roku. Zmarł Mick Karn, niezwykle ceniony basista, saksofonista i klawiszowiec, przede wszystkim znany z zespołu Japan. Wczoraj, na oficjalnej stronie artysty można było przeczytać komunikat: Z wielkim smutkiem musimy poinformować, że Mick w końcu przegrał walkę z rakiem i zmarł spokojnie o 16. 30 dziś, 4 stycznia 2011 roku w swoim domu w Chelsea w Londynie. Był otoczony przez rodzinę i przyjaciół, którym bardzo będzie go brakowało.
Karn, urodził się 24 lipca 1958 w Nicosia na Cyprze. W połowie lat siedemdziesiątych, razem z Davidem Sylvianem, Richardem Barbieri i Steve’m Jansenem utworzył zespół Japan. Grupa istniała do 1982 roku, stając się jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespół lat 80-tych. W 1991 roku muzycy na krótko reaktywowali formację, pod zmienioną nazwą, jako Rain Tree Crow.
Po rozpadzie Japan, Mick rozpoczął karierę solową, a także wraz z Peterem Murphym z Bauhaus utworzył formację Dalis Car. Współpracował także z Midge’m Ure’m, z którym w 1983 roku stworzył przebój After A Fashion. Z jego usług jako muzyka sesyjnego korzystali także Kate Bush, Gary Numan czy Joan Armatrading.

mk

KOMENTARZE

Przeczytaj także