Interpol zapowiedział nowy album i opublikował singiel [WIDEO]

/ 10 czerwca, 2018

Album „Marauder” opublikowany zostanie 24 sierpnia nakładem Matador Records. Muzyków przy pracy wsparł producent Dave Fridmann, który ma na swoim koncie współpracę z Flaming Lips czy Mercury Rev. Na nowej płycie amerykańskiego zespołu znajdzie się trzynaście premierowych kompozycji, wśród których znalazł się opublikowany już singiel „The Rover”.

Lars Ulrich boi się grać z Megadeth?

Jest on dostępny w formie oficjalnego odsłuchu:

A także w odsłonie koncertowej, a konkretnie z programu telewizyjnego „The Late Show With Stephen Colbert”, którego muzycy z Interpol byli gościem:

Wokalista zespołu Interpol, Paul Banks, o nowej płycie:

Płyta jest o prawdziwych, wzruszających rzeczach, które mi się przytrafiły i były na tyle ekscytujące i sugestywne, że musiałem o nich napisać. Dawniej wydawało mi się, że forma autobiografii jest dla mnie zbyt ciasna, ale teraz poczułem, że jestem w stanie podzielić się tą romantyczną częścią mojego życia.

Zespół Interpol w związku z zapowiedzią nowej płyty ogłosił również trasę koncertową, która obejmuje przede wszystkim koncerty w Stanach Zjednoczonych. Zespół już niedługo będzie natomiast gościł w Europie, gdzie pojawi się na kilku festiwalach – między innymi w Wiedniu, Zagrzebiu czy Glasgow.

Tracklista płyty „Marauder”:

 1. If You Really Love Nothing
 2. The Rover
 3. Complications
 4. Flight of Fancy
 5. Stay in Touch
 6. Interlude 1
 7. Mountain Child
 8. NYSMAW
 9. Surveillance
 10. Number 10
 11. Party’s Over
 12. Interlude 2
 13. It Probably Matters

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także