Iron Maiden cały czas na fali. Bilety na tegoroczną trasę sprzedają się doskonale

/ 5 lipca, 2018

Tegoroczna odsłona europejskiej trasy rozpoczęła się pod koniec maja w Estonii. Muzycy Iron Maiden będą koncertować na Starym Kontynencie do sierpnia. Koncept całości został zainspirowany grą „Legacy of the Beast” oraz komiksem o tej samej nazwie. Jak się okazuje – trasa jest wielkim sukcesem grupy. Liczby to doskonale pokazują!

Bruce Dickinson opowiada o najsłynniejszych samolotach bojowych

Jak donosi „Billboard”, Legacy Of The Beast Tour to jedna z najlepiej sprzedających się tras koncertowych na świecie, jeśli mówimy o tym roku. Z zestawienia, z którym możecie zapoznać się w tym miejscu, brytyjska legenda muzyki metalowej ustępuje tak naprawdę tylko duetowi Beyonce i Jay-Z, a także irlandzkiej formacji U2.

Choć trasa trwa w najlepsze, przed zespołem pozostało jeszcze do zagrania 19 występów, to liczby, które wykręcili, budzą niewątpliwie podziw.

Na chwilę obecną największym koncertem Iron Maiden był ten w Sztokholmie (1.06). W Szwecji muzycy wyprzedali Tele2Arenę (ponad 37 tysięcy sprzedanych biletów), co przełożyło się na zysk w wysokości prawie 3 milionów dolarów. Bardzo dobre wyniki formacja uzyskała także w Pradze (20.06) – niespełna 30 tysięcy osób wygenerowało dochód na poziomie 2,3 miliona dolarów. 

Poza tym w pierwszej setce zestawienia „Billboard” znalazły się także inne koncerty Żelaznej Dziewicy – w Helsinkach, Hannoverze, Berlinie, Kopenhadze czy Tallinie. Na wspomnianych występach wspierała ich grupa Killswitch Engage

Przypomnijmy: zespół Iron Maiden zagra, po raz kolejny, w naszym kraju i to w dodatku dwukrotnie: 27 i 28 lipca w Tauron Arenie w Krakowie. Gościem specjalnym obu koncertów będzie formacja Tremonti. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie grupy, trasa pod tym szyldem będzie kontynuowana również w 2019 roku.

szy I fot: John McMurtrie

KOMENTARZE

Przeczytaj także