Iron Maiden podróżuje w czasie

/ 12 marca, 2008
Na 12 maja przewidziano premierę nowej kompilacji Iron Maiden, zawierającej wybrane utwory z lat osiemdziesiątych. Dla niezdecydowanych na zakup płyty, legenda metalu przygotowała pewną zachętę. Zbiór piosenek wyselekcjonowanych na Somewhere Back In Time (w postaci plików WMA o jakości 320 kb/s) będzie można pobrać i trzykrotnie odsłuchać z oficjalnej strony zespołu. Jeśli komuś przypadnie do gustu ten klasyczny materiał, wówczas będzie mógł dokonać zakupu (czy to "odbezpieczonych" plików, czy standardowej płyty CD).
Przypomnijmy, że zespół jest aktualnie w trakcie identycznie zatytułowanej trasy, podczas której skupia się wyłącznie na materiale z klasycznych płyt. Pretekstem do odbycia tej sentymentalnej podróży było wydanie na DVD klasycznej koncertowej pozycji Iron Maiden Live After Death.
W Polsce zagrają 7 sierpnia na warszawskim stadionie Gwardii. Koncert rozpocznie się niemal identycznie jak te pamiętne, pierwsze w naszym kraju (w sierpniu 1984 roku, których fragmenty możemy zobaczyć także na wspomnianym DVD), a także jak klasyczny koncertowy album Live After Death z 1985 roku. Czyli od przemowy Winstona Churchilla.
 
A tak prezentuje się pełna lista utworów, które Iron Maiden wykonuje podczas tegorocznej trasy:
 
Intro – Churchills Speech
Aces High
2 Minutes To Midnight
Revelations
The Trooper
Wasted Years
The Number Of The Beast
Run To The Hills
Rime Of The Ancient Mariner
Powerslave
Heaven Can Wait
Can I Play With Madness
Fear Of The Dark
Iron Maiden

Moonchild
The Clairvoyant
Hallowed Be Thy Name
 
Warto też dodać, że trasa Somewhere Back In Time World Tour 2008 będzie tematem oficjalnego filmu dokumentalnego. Jego reżyserii podjęli się Scott McFadyen i Sam Dunn  z Banger Films Inc.
 

mk

KOMENTARZE

Przeczytaj także