Iron Maiden w Polsce. Jakie utwory muzycy zagrają w Krakowie?

/ 26 lipca, 2018

Koncept całości został zainspirowany grą „Legacy of the Beast” oraz komiksem o tej samej nazwie. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie grupy, trasa pod tym szyldem będzie kontynuowana również w 2019 roku. Tegoroczna odsłona rozpoczęła się 26 maja w Tallinnie w Estonii, a zakończy się w londyńskiej arenie O2 10 sierpnia. 27 i 28 lipca, na rozpisce Iron Maiden, znalazły się natomiast polskie daty. Grupa zagra dwukrotnie w Krakowie. Jakie utwory zaprezentują muzycy?

Steve Harris jest pewien, że powstanie nowy album Iron Maiden

Setlista, która składa się z 16 utworów, Żelaznej Dziewicy na tegorocznej trasie koncertowej jest sztywna, więc o niespodziankach nie ma mowy. 

W zapowiedziach Legacy of the Beast mogliśmy przeczytać, że pod względem muzycznym zespół Iron Maiden sięgnie przede wszystkim po materiał z lat osiemdziesiątych, a także zagra kilka niespodzianek z późniejszych albumów, dzięki czemu set będzie różnorodny. I tak też się stało. Aż 11 kompozycji pochodzi z okresu 1980-1988.

Najwięcej, bo aż cztery, reprezentuje czwarty studyjny album, „Piece of Mind” (1983). Muzycy świętują 35-lecie wydania i grają na żywo „The Trooper”, „Revelations” oraz „Where Eagles Dare” (ostatni raz w repertuarze koncertowym w 2005) i – dla wielu największe zaskoczenie – „Flight of Icarus” (wykonany, w ramach tegorocznej trasy, po 32 latach przerwy!).

Formacja Iron Maiden sięga ponadto po dwie kompozycje z okresu, w którym wokalistą był Blaze Bayley: „The Clansman” i „Sign of the Cross” (powrót do setlisty – odpowiednio – po 15 i 17 latach). Ponadto muzycy wykonają utwór „For the Greater Good of God” pochodzący z albumu „A Matter of Life and Death” (2006).

Cały koncert rozpoczyna się natomiast od legendarnego „Aces High”, podczas którego nad głowami członków Iron Maiden pojawia się brytyjski myśliwiec Spitfire.

Poniżej prezentujemy setlistę z ostatniego koncertu grupy, który odbył się we wtorek w Zagrzebiu:

Iron Maiden Setlist Arena Zagreb, Zagreb, Croatia 2018, Legacy of the Beast

 
Organizator, czyli firma Live Nation, nie tak dawno opublikował szczegółową rozpiskę godzinową polskich koncertów Iron Maiden, prezentuje się ona następująco:
  • 17:30 – wejście Early Entrance
  • 18:00 – wejście
  • 19:30 – Tremonti
  • 20:45 – Iron Maiden

Warto także wspomnieć, że bilety są spersonalizowane i na koncert będzie mógł wejść tylko ten, którego nazwisko widnieje na bilecie.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także