Iron Maiden z koncertowym teledyskiem do „Run To The Hills” [WIDEO]

/ 13 listopada, 2018

Muzycy z Iron Maiden zakończyli tegoroczne koncertowanie w związku z trasą „Legacy Of The Beast”. Postanowili podziękować fanom za udział publikując teledysk przygotowany na potrzeby utworu „Run To The Hills”.

„Teraz Rock Kolekcja” w sprzedaży. Wszystko o Queen, Iron Maiden

Zdjęcia do klipu powstały oczywiście podczas wspomnianej trasy koncertowej.

Zespół nie zakończył jeszcze trasy „Legacy Of The Beast”, a jedynie zrobił sobie dłuższą przerwę. Niedawno Iron Maiden poinformowało, że wyrusza do Ameryki Północnej na kolejną odsłonę wspomnianego tournée – będą grali od lipca do września. W październiku dadzą natomiast kilka koncertów w Ameryce Południowej. 

Emerytura?

Iron Maiden funkcjonuje już od ponad 40 lat. Czy w czasach, gdy ich rówieśnicy, a nawet młodsze zespoły, ogłaszają zakończenie kariery, coś takiego może czekać też ten sekstet? Basista Steve Harris odpowiada.

W wywiadzie dla „Rock Talk With Mitch Lafon” Steve Harris odpowiedział na pytanie, czy myśli o emeryturze:

Staram się o tym za dużo nie myśleć, bo nie jest zbyt miło myśleć o zakończeniu kariery. Oczywiście, jesteśmy bliżej końca kariery niż początku, nie ma co do tego złudzeń. Myślę, jednak, że będziemy mogli jeszcze trochę pograć. Ale nigdy nic nie wiadomo. Zwłaszcza w tym wieku, nigdy nie wiadomo, co czai się za rogiem. Po tym, co przydarzyło się Bruce’owi… Musimy cieszyć się życiem i koncertami, dobrze się bawić, co też robimy. Ale nie wiem, jak długo będziemy mogli to robić. Ludzie pytają nas o to od 20 lat. Wciąż gramy i będziemy grali tak długo, jak będziemy mogli. Ale kto wie, jak długo? Decyzja może nie należeć do nas. Nie rozmyślam jednak o tym dużo, bo dobrze się w tej chwili bawimy.

Ostatni album grupy ukazał się w 2015 roku pod tytułem „The Book Of Souls”. Aktualnie Iron Maiden przygotowuje serię wznowień swoich płyt na CD. Wszystkie płyty ukażą się w wersji digipack z dźwiękiem zremasterowanym w 2015 roku (nie dotyczy to płyty „The Book Of Souls”). Do tego w wersji dla kolekcjonerów w każdym boksie dostępna będzie figurka Eddiego.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także