Roger Glover (Deep Purple): Greta Van Fleet i Rival Sons byłyby wielkie w latach 70.

/ 13 listopada, 2018

W wywiadzie dla portalu „MB Live” basista Deep Purple, Roger Glover, wypowiedział się na temat popularnych dziś zespołów Greta Van Fleet i Rival Sons.

Greta Van Fleet zjechana przez dziennikarza. Fani wkurzeni

Oto, co do powiedzenia miał Roger Glover:

Po pierwsze są dwa rodzaje muzyki: popowa i rockowa. Oczywiście, mieszają się ze sobą, ale to dwie różne rzeczy. Dzisiaj są też inne czasy. Zespoły takie jak Rival Sons czy Greta Van Fleet, gdyby powstały w latach 70., odniosłyby ogromny sukces. Byłyby wszędzie na szczytach list przebojów. Dzisiaj są jednak inne czasy – rządzi streaming i lajki.

Roger Glover przyznał, że wciąż słucha dużo muzyki, ale nie słucha popu ani utworów z list przebojów.

Chociaż Deep Purple odbył trasę pod hasłem „The Long Goodbye” niewykluczone, że zespół jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. W wywiadzie dla „musicradar.com” Roger Glover, zapytany czy „InFinite” jest ostatnim albumem zespołu powiedział:

Nie. Podczas obecnej trasy staramy się pokazać naszym fanom, że jesteśmy panami po 70-tce. Ian Paice miał jakiś czas temu problemy ze zdrowiem, ale po dwóch tygodniach wróciliśmy do koncertowania. To była drobna sprawa, ale jednocześnie zimny prysznic. Nie lubię tego określenia, ale to było ostrzeżenie.

Deep Purple jest częścią naszego życia od 50 lat i żaden z nas nie chce tego zakończyć, jednak mamy świadomość, że wcześniej czy później będziemy musieli to zrobić. Chciałbym kontynuować i nagrać kolejną płytę. Emocjonalnie nie jesteśmy gotowi na zakończenie, dlatego powinniśmy działać przez kolejne cztery lub pięć lat.

Wydaje się zatem, że choć zespół już dość dawno rozpoczął sceniczne pożegnanie, może się ono jeszcze przeciągnąć. Niewykluczone, że w przerwie zespół pokusi się o nagranie kolejnej studyjnej płyty.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także