Jacek Kawalec śpiewa utwór Budki Suflera. Nagranie podbija sieć! [WIDEO]

/ 29 stycznia, 2022

Nowy wokalista Budki Suflera, aktor Jacek Kawalec, postanowił zaprezentować swoje umiejętności.


Z opublikowanych kilka dni temu zdjęć wynika, że nowym wokalistą Budki Suflera został Jacek Kawalec, polski aktor teatralny filmowy oraz dubbingowy, a także prezenter telewizyjny. Zespół przygotowuje się obecnie do występu podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kawalec ma być jednym z trzech wokalistów występujących z zespołem.

Fani nie kryli zdziwienia tą decyzją, ale wielu podkreślało, że aktor ma w rzeczywistości ogromne wokalne możliwości. Sam zainteresowany postanowił to udowodnić, publikując poniższe nagranie:

Podczas 30 finału WOŚP – mój pierwszy występ w składzie BUDKI SUFLERA (materiał z próby) Bądźcie z nami w Legnicy ❤️ #budkasuflera #tomaszzeliszewski #mietekjurecki #piotrbogutyn #darekbafeltowski #sztajdel #robertżarczyński #irenamichalska #ewaszlachcic #aniarosochacka #wosp2022

Opublikowany przez Jacka Kawalca Czwartek, 27 stycznia 2022

Jacek Kawalec w rozmowie z portalem „Plejada” powiedział:

Mam świadomość tego, że będę porównywany z genialnym, obdarzonym niesamowitym talentem wokalnym, Krzysztofem Cugowskim. Ale ja nie będę chciał się z nim porównywać, będę się starał zaśpiewać te rzeczy po swojemu.

W 2014 roku Budka Suflera poinformowała o zakończeniu kariery. Pożegnalna trasa okazała się wielkim sukcesem komercyjnym. W 2019 roku poinformowano o reaktywacji zespołu, ale nie wziął w niej udziału Krzysztof Cugowski, który postanowił trzymać się ustaleń sprzed kilku lat. Budka Suflera nie zakończyła działalności również w momencie, gdy zmarł jej niekwestionowany lider, Romuald Lipko.

W 2021 roku ukazał się album pt. „10 lat samotności”, na którym usłyszeć mogliśmy Felicjana Andrzejczaka.

KOMENTARZE

Przeczytaj także