Jaki był wpływ Cliffa Burtona w twórczość Metalliki? Producent wyjaśnia

/ 7 czerwca, 2024


Co Cliff Burton wniósł do twórczości Metalliki? Producent wczesnych albumów wyjaśnia.


Cliff Burton był basistą Metalliki, który zagrał na płytach „Kill ‘Em All”, „Ride The Lightning” i „Master Of Puppets”. Niestety zginął w wypadku we wrześniu 1986 roku w wieku 24 lat, ale jego wpływ w twórczość Metalliki był niezaprzeczalny. Jako jedyny z członków zespołu miał muzyczne wykształcenie i interesowała go muzyka szeroko wykraczająca poza metal. Jaki był jego wkład w twórczość zespołu?

Flemming Rasmussen, producent takich płyt, jak “Ride The Lightning” i “Master Of Puppets” mówi w wywiadzie dla “Teraz Rocka”:

Niekiedy był ich mentorem, czasem im doradzał. Ale jego głównym wkładem były części piosenek i melodii, jakie napisał. W wielu kawałkach to właśnie melodie Cliffa były tematami przewodnimi. Miał duży wpływ, a że był najstarszy w zespole to jego radzili się przed podjęciem decyzji. Może nie był centralnym punktem zespołu, ale zdecydowanie był ważną postacią.

Obszerny wywiad z Flemmingiem Rasmussenem, w którym opowiada nie tylko o pracy nad płytami Metalliki, ale też Rainbow, Morbid Angel i Dead Star Talk znajdziecie w czerwcowym numerze „Teraz Rocka”, który jest już w sprzedaży.

CZERWCOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także