„James Bond 25” ma nowego reżysera i datę premiery. Zaskoczenie!

/ 20 września, 2018

Yann DemangeBart LaytonS.J. Clarkson – te trzy nazwiska wymieniano najczęściej w kontekście nowego reżysera „Jamesa Bond 25”. Medialne spekulacje jednak się nie potwierdziły, a własnie ogłoszono, że nowy film o Agencie 007 wyreżyseruje Cary Fukunaga. 41-latek do tej pory pracował chociażby przy serialach „Detektyw” i „Wariat”, a także filmach „Ucieczka z piekła” czy „Beasts of No Nation”.

Tomasz Kot w nowym Jamesie Bondzie? Agencja aktora odpowiada

Zatrudnienie reżysera potwierdzili Michael G. Wilson i Barbara Broccoli:

Jesteśmy zachwyceni, że będziemy mogli pracować z Carym. Jego wszechstronność i innowacyjne podejście sprawiają, że był doskonałym kandydatem do stworzenia kolejnej przygody Jamesa Bonda.

Prace nad filmem mają rozpocząć się w marcu przyszłego roku, natomiast premierę zaplanowano na 14 lutego 2020 roku. Wiadomo oficjalnie, że w rolę główną po raz kolejny (i – prawdopodobnie – ostatni) wcieli się Daniel Craig. Udział w produkcji potwierdzili także Naomie Harris (Miss Moneypenny), Ben Whishaw (Q) i Rory Kinnear.

Przypomnijmy – nowa część przygód agenta 007, pod roboczym tytułem „James Bond 25” miała trafić na ekrany w listopadzie 2019 roku. Prace nad nią zostały jednak zawieszone – na trzy miesiące przed planowanym startem – ze względu na odsunięcie reżysera Danny’ego Boyle’a mającego na koncie takie filmy jak „Slumdog. Milioner z ulicy” czy „Trainspotting”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także